| savuandreeasilvia a întrebat:

Poti ramane insarcinata daca el nu ejaculeaza inauntru? la cat timp dupa contactul sexual se poate face un test de sarcina?

Răspuns Câştigător
| Chocolateangeeeel a răspuns:

Sunt sigura ca esti foarte speriata deoarece o sarcina mai ales daca este accidentala este o problema foarte grava la varsta de 16 ani.Am cateva de spus:*
1. Atunci cand esti foarte stresata, menstruatia poate intarzia, asa ca relaxeaza.Stiu,este foarte greu deoarece este viata ta in joc dar aici vine partea a 2-a
2.Cand te gandesti muult de tot la un lucru ajungi sa il crezi chiar daca nu este adevarat, ti se intipareste acolo undeva pe creier.Iar tu cum te gandesti numai ca ai ramas insarcinata este normal sa simti toate simptomele.Incearca sa nu te mai gandesti iti va fi mult mai bine.Ai sa vezi cand iti va veni menstruatia ca prin minune vor disparea toate simptomele.Si ca sa iti raspund la intrebare eu iti spun din experienta ca nu poti ramane insarcinata daca nu ejaculeaza, dar totusi aveti grija in perioada fertila pentru ca pot creste sansele pana la 30%
3.Pentru linistea ta ar trebui sa iti iei un test de sarcina la 2 saptamani dupa contactul sexual neprotejat
4.Totul va fi bine si ar fi bine sa ai mai multe grija de acum incolo pentru ca nu se merita sa fii asa stresata pentru cateva momente de placere care pot fi si cu prezervativ
5. sper ca te-am ajutat
6.Astept mesaj sa imi spui ca esti bine si retine ca totusi este riscant.nu se merita

7 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Daca nu ejaculeaza in tine, normal ca nu poti ramane insarcinata, insa de ce sa risti? Sunt atat de multe modalitati de contraceptie (prezervative, inel vaginal, anticonceptionale).

| xXdoareuXx a răspuns:

La 21 de zile de la actul sexual

| RoXyyR a răspuns:

Nu nu ramai insarcinata daca nu a ejaculat in tine. si testul se face la 10 zile iti indica corect rezultatu

| kamykaze88 a răspuns:

Mai da nu ati auzit de prezervative? sunt relativ ieftine! va distrugeti tineretea

| badgirl22 a răspuns:

Un test de sarcina se face la minim 3 saptamani de la contactul sexual, sau o saptamana de intarziere a menstruatiei. testele care sunt in farmacii cu 10 zile, 14 zile sunt vrajeli pe care sa dai banii. la 10 zile nici la analiza de sange nu iese o sarcina.
poti ramane gravida din cauza lichidului preejaculator care poate contine spermatozoizi.

| Wolf_Dark_1991 a răspuns:

Sunt sanse foarte foarte foarte foarte mici ca da, bafta

| Candrea_Elvira_1988 a răspuns:

Inainte de ejacularea propriuzisa, se scurge un lichid transparent care poate si el sa contina spermatozoizi. deci exista riscul daca ai fost in perioada fertila.
sunt teste si pentru 10 zile. intreaba la farmacie. data viitoare luati un prezervativ.