| Livia94 a întrebat:

Poti ramane insarcinata daca nu ai ciclu?

17 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu... daca nu ti-a venit niciodata nu

| Fabolous a răspuns:

Fata te rog frumos sa citesti pe net. Subiecte de acest gen au fost discutate de miliarde de ori. Cel mai bine ia si fa protejat.

| crystynutza a răspuns:

Nu.nu ai cum!

| doar.pt.voi. a răspuns:

Daca ai avut un contact sexual fara prezervativ categoric. da! Daca esti virgina nu ai dc sa-ti faci griji.Ciclul mai intarziehappy funda?happy

| SaȘha_7030 a răspuns:

Nu fa bine inteleswinking

| madaaxD a răspuns:

Pai. din cate stiu eu.nu.dar mai sti.nu stiu du-te la un control ginecologic si aflitongue dar du-te cu cineva ca iti va fi teama.

| aallee a răspuns:

O cunostiinta de-a mea a ramas insarcinata si nu avea ciclu...mentionez ca baiatul avea 19 ani.

| shtephie a răspuns:

Nu poti ramane insarcinata daca n'ai ciclu happy

| Libelle a răspuns:

Haideti ca d-astea...
cum naibii mai fetelor sa ramana insarcinata daca nu i-a venit?
menstruatia este dovada clara ca organismul unei fete ajunge la stadiul in care poate ramane insarcinata, cum de altfel este si dovada ca respectiva este o`femeie sanatoasa``, care poate face copii. dar pana atunci e imposibil, nu exista asa ceva. e o aberatie toatalaa

| pengu a răspuns:

Nu poti ramane insarcinata daca nu ai ciclu pentru nu se produce ovulatia, adica persoana respectiva nu are o perioada fertila in care ar putea ramane insarcinata.
uite aici un site poate te ajuta sa intelegi mai bine ori mai poti cauta pe net: http://www.contraboli.ro/ciclul-menstrual-si-ovulatia-pe-intelesul-tuturor/
bafta :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in cazul asta cred ca tu n-ai nici 12 ani! In ziua de fetelor le vine ciclul foarte devreme...adica multe la 12 ani deja au...si nu cred ca tu faci vreo exceptie.
VAI DOAMNE in ce hal au ajuns fetele in ziua de azi!
Pacat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca menstruatie nu e, atunci nimic nu e laughing

| BabyLove_7970 a răspuns:

Nici ciclu nu ti-a venit si vrei sa o faci?! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ beatrice, ti se pare stupid raspunsul meu happy? Acelasi lucru l-ai spus si tu dar intr-o forma mai elaboarata nahwinking Hai sa ne enervam, nu? Fiti domne optimisti, radeti, glumiti. oh go on Ce sunteti asa porniti pe fata asta? Ca voi stiati multe cand aveati 11 ani oh go on nu stiati mai nimic.

| BonnyBon a răspuns:

Dahappypoti ramane, am facut la scoala un curs despre tot ce inseamna organismul fetei dar si al baiatului.

Diriga este psiholog, si ne-a explicat ca putem ramane insarcinate si fara sa avem ciclu.

Ovulatia este altceva, ciclul este altcevastraight face

Ovulatia este atunci cand iti curge un lichid uneori gelatinos alb-galbui dar care sa nu miroasa foarte urat deoarece ajungem la alte probleme.

Iar ciclul inseamna ca noi eliminam sange care numai avem nevoie de el. pur si simplu.Atunci cand intri la menopauza devi o femeie mai usor de imbolnavitwinking.

Cum credeti ca fete de 7-8 ani care sunt violate raman insarcinate? Sunt suta la suta sigura ca majoritatea nu au cicluwinkingsi totusi raman!

Deci DA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@wikka15, cine te-a pacalit? in fiecare luna corpul se pregateste pentru primirea unui bebe. Daca fertilizarea nu are loc secretia de progesteron scade, se inflameaza vasele de sange ale mucoasei uterine care devine intr-un fel 'sufocata' si incepe sa produca mici hemoragii locale. Toate aceste hemoragii definesc Menstuatia happy

| alexia6554 a răspuns (pentru BonnyBon):

Cine te-a mintit, papusa? Lichidul ala este secretia, iar menstruatia este dovada clara ca ai trecut la un alt stadiu.
pe scurt, diriginta ta e proasta