| Mariapra a întrebat:

Poti ramane insarcinata inainte de a iti veni menstruatia cu 1-2 zile?

2 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Absolut NU!
Deoarece ovulul se elibereaza cu 14 zile inaintea inceperii urmatoarei sangerari menstruale si acesta este viabil maxim 24h, ultimele 10-12 zile ale ciclului menstrual sunt de infertilitate absoluta, iar sarcina NU se poate forma chiar si daca toata sperma din lume este ejaculata in vaginul femeii, deoarece nu mai exista un ovul viabil care sa poata fi fecundat.

Numai bine!

| Mariapra explică:

Ce treaba are cu sarutul