| BoroNaSuPo a întrebat:

Povestea mea e mai lunga. Daca aveti rabdare, va rog sa cititi si daca vreti sa-mi dati un sfat. E vorba de iubirea mea de 4 ani pentru un baiat.

Totul a inceput in clasa a 7a cand a venit din italia inapoi la mine in clasa.la inceput ma privea ciudat.pentru ca acum eram o domnisoara si cand eram mai mici ne bateam.intr-o zi, mi-a trimis un biletel ca ne vedem dupa scoala dar sa am grija sa nu ma vada nimeni cand ma duc.Nu m-am dus.baiatul venise cu fite.Nu simteam nimic pentru el. A venit si banchetul de clasa a 8a.Am dansat, m-am simtit bine.Pana cand o data l-am simtit ca m-a prins de sold.Am intrebat o asa-zisa"prietena". daca m-am inselat. daca chiar el statea in spatele meu, dar ea s-a facut ca nu stie nimic.Seara se incingea din ce in ce mai tare.Pana la urma chiar a venit sa danseze cu mine. Dintr-o data m-a luat de mana si mi-a zis sa mergem sa ne plimbam. A scos din buzunar 2 pastile ORBIT. I-am multumit.in fine. Apoi mi-a zis sa-l sarut. I-am zis ca nu stiu sa sarut. A zis ca sunt smechera, ca-l mint...deci cu el a fost primul meu sarut.Pana cand mi-a trantit-o frate:"Vrei sa facem si noi ceva?"I-am explicat ca nu se poate pentru ca eu nu vreau sa fac asa ceva, ca eu am alte aspiratii si ca am doar 15 ani. Mi-a zis sa nu fiu rea.

Eu i-am zis"Te-am lasat sa pui mana pe mine, deci, nu sunt rea.

El:Eh.pai asta toate fetele fac, deci nu e mare lucru.

EU:Hai sa mergem mai bine sa dansam

El:hai sa mai stam putin te rog.

Asa, apoi am intrat in restaurant si nu ma mai bagat in seama. A doua zi la fel.nimic.A venit

clasa a 9a.Eu am strans sentimente foarte puternice pentru el.Primul meu sarut.Am respins orice baiat pentru ca il iubeam pe el. El isi facea prietene, le schimba si tot asa.Cateodata cand ma vedea imi punea o privire cuceritoare de imi venea sa intru in pamant, dar il ignoram.Ma faceam ca nu il cunosc.Nu-l cunosteam nici atunci cand se saruta cu prietena lui pe hol dar se uita la mine sa ma faca geloasa. Pur si simplu nu il vedeam.Acum e clasa 10-a si tot la el tin.Nu i-am spus, nici acum, insa azi am mai multa incredere in mine si nu-mi mai e teama sa-l privesc in ochi. Da, si parca simt ceva.Simt ca ar avea un oarecare respect fata de mine. Dar nu vreau nici sa ma pacalesc.Nu-i spun ca il iubesc pentru ca poate ca el inca vrea acel ceva de la mine.care este cel mai de pret lucru pentru mine.Si zilele astea un baiat mi-a cerut prietenia.Am acceptat.Am iesit si eu pe hol cu el si stateam de mana cu el in fata LUI.Prietena mea cea mai buna era langa noi. A zis ca se uita furios la baiatul ala si parca ii venea sa-l stranga de gat. L-am vazut si eu. Da, urat se mai uita. Dar in cea de-a doua zi m-am despartit de baiatul ala pentru ca nu pot sa fac cum mi-a facut EL mie:-J

12 răspunsuri:
| AdinaCrissa a răspuns:

Interesanta povestehappy

| Andreea_1440 a răspuns:

Daca credeti ca va iubiti sa zicem dc nu lasati tot la o parte si bagati o relatie:X?

| membrugirl2010 a răspuns:

Eu presupun ca el inca are orgoliul ala de baiat-refuzat. Ma gandesc eu... daca in a 8a voia sa faca ''altceva'' si acum cred ca vrea tot asta si se combina cu fetele alea sa faca sex sau alte chestii urate... Nuj, poate gresesc, poate te mai placehappy. Incearca sa te impaci cu baiatul ala care ti. a cerut prietenia, poate incepi sa tii la el si sa uit de baiatul cu primul sarut.
Sper ca ti.am fost de ajutor. Sa ne zici ce.ai facut.

| SteauaROsie a răspuns:

Lol frate
yoo ca baiat nu i asi cere unei fete sa o faca cu mine dupa 2 zile
as intra in pamant de rusine
o fii ceva normal sa i ceri unei fete sa faca asta dupa 2 zile?
yoo nu s asa

| loving2008 a răspuns:

Off ar trebui sa aveti o discutie serioasa. E pacat sa nu incercati sa fiti impreuna.Eu zic sa faci cumva sa fiti doar voi doi cateva ore si sa vorbiti. Eventual poti sa ii zici de ce se uita asa la baiatul cu care erai de mana.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu persoanel care ti-am mai dat un raspuns zice ca ar fi bine sa stai cu el de vorba eu zic sa iti faci un nou prieten si sa il iubesti cum te iubeste si el pe tinewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum suferi cand il vezi cu alta de ce sa nu incerci mai bine traiesti cu sentimentul ca poate ar fi mers si intre voi ceva? Incearca nu mai ai ce sa pierzi dar sfatul meu nu i spune cat de mult iul iubesty si incearca sa fi mai greu de abordat pentru el asta il va face sa te doreasca mai tare si cu sexul mai asteapta pic dar nu prea mult ca pierzi ceva frumos facut cu cine TREBUIE

| anabela_5777 a răspuns:

Tu crezi ca el te iubeste? imi pare rau sa-ti spun ca nu e asa dar fi o fata realista si accepta situatia.Nu poti sa spui ca este timid din moment ce se afisaza cu altele,nu poti sa spui ca este gelos doar pentru ca se uita urit la prietenul tau, nu poti sa spui ca te doreste ca pe o iubita deoarece nu-ti da importanta, nu te abordeaza si nici nu incearca sa se apropie de tine.Te doreste intr-adevar insa ai mare grija pentru ca eu cred ca te doreste doar fizic.Pentru el tu esti un trofeu pe care in momentul in care il va avea, il va arunca pe un raft al mindriei sale.Nu te merita si tu la rindul tau meriti un baiat care sa te iubeasca sincer.Iti doresc sa il intilnesti pe acela care va avea sinceritatea sa-ti spuna te iubesc.

| anabela_5777 a răspuns:

Din partea lui nu este dragoste, e orgoliu.Tu esti trofeul pe care il doreste si in clipa in care il va obtine il va pune pe raftul mindriei sale.Nu te merita.

| ancutssa97 a răspuns:

Da... el nu tebuia sa faca asa adica a fost si furmos ca ai avut primul tau sarut si asta e cel mai frumos in viata dar de alta parte nu stiu... adica nici el nu trebuia asa din prima seara cum se spune! data viitoare sa fii mai atenta in privinta baietilor

| erikutza_2687 a răspuns:

Wow interesanta poveste...dar ar trebui sa mergi la el si sa incercati sa aveti o relatie...

| Iasmina_8676 a răspuns:

Si daca ti la el si il vezi pe el ca fiind gelos de ce incerci/incercati sa aveti o relatie?