| anonim_4396 a întrebat:

Preludiu?[in actu` sexual]. am mai auzit, da nu stiu ce inseamnalaughing
Lamuriti-ma!

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Sigur ai 10 ani... offff!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Preludiul (joaca, de la primele atingeri si soapte, pana la dezbracare si mangaierile in zonele genitale.) are menirea de a pregati corpurile, de a spori gradul de excitatie, astfel incat ea sa se lubrifieze suficient pentru a o putea penetra usor, vaginul dilatandu-se in acelasi timp, pentru primirea "musafirului" dorit si drag. iar la barbat, duce la erectia maxima, necesara unei patrunderi adecvate. si receptarii senzoriale ok de catre ea!
Este de dorit sa dureze intre 15-25 de minute sau pana te invita ea inauntru! Sa fiti foarte bine amandoi spalati pe maini, iar unghiile scurte, curate si foarte bine pilite!
Ar putea folosi foarte mult un pahar de vin rosu baut inainte!
Success!

| gigiro a răspuns:

Dar de preludiu muzical ai auzit? Asa e si aici, ca o muzica, ca sarea si piperul cum s-ar zice.

| elena a răspuns:

Preludiul ce precede actul sexual, poate sa lipseasca atunci cand te arde dorinta.
Nu uita, ai grija si de postludiu, banuiesc ca nu stii in ce consta si acesta, daca nu cunosti nimic despre preludiu. Urmeaza o noua intrebare, nu?!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Preludiul consta in toate "jocurile "ce au loc inaintea actului sexual si anume mangaierile, sarutarile, atingerile tandre, vorbele spuse din suflet, soaptele de iubire...

| Butsilee a răspuns:

Cati ani ai? te superi daca intreb adica nu mai conteaza ca oricum mintiwinking

| andreea_8373 a răspuns:

Cati ani ai?

| ciprians a răspuns:

Buna, e o intrebare cam laughing). in fine preludiul este inainte de actul sexual.