| RazzyFUnik a întrebat:

Prezervativele cu lidocaina de la durex au vreun efect? multumesc

2 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Nu am auzit niciodată de aşa ceva. Dacă îmi spui care este scopul lor, poate te pot ajuta.

| RazzyFUnik explică:

Lidocaina e o substanta care amorteste, daca pot spune asa, epiderma incat sa intarzie ejacularea. Chiar durex produce un prezervativ de genul acesta parca performax se numeste
Tot aceasta substanta e pe piata sub forma de spray si pastile. am citit pe un forum ca sub forma de spray ar da rezultate numai ca e cam riscant, ca efecte negative si utilizare indelungata.