| AndreeaCorina123457 a întrebat:

Prietenul meu tot insista cu niste chesti pe care eu nu vreau sa le fac, ce spun?

5 răspunsuri:
| On3St4r a răspuns:

Lasă-l. Dacă te iubea nu îți cerea să faci ceva ce nu vrei.

| neutrino a răspuns:

Daca nu-ti place, nu accepti, iar el trebuie sa-ti respecte dorinta. Daca el insista, de exemplu sa faceti sex oral, spune-i sa-ti faca el primul!

| Fatamuntilor a răspuns:

Banuesc ca vorbade sex.
Daca esti micuta (pana in 17 ani ii poti spune ca nu esti pregatita. Daca te iubeste, va intelege, daca nu ii spui pa si la revedere!

| Hakuouki a răspuns:

Ca nu vrei si ca asta nu inseamna ca nu tii la el, dar trebuie sa ii spui chestiile astea clar ca sa te inteleaga si sa te lase pana vei fi tu gata. Daca este vorba de sex explica-i ca nu esti pregatita, dar vei fi si trebuie sa aiba rabdare cu tine.

| AnastasiaKatelimov a răspuns:

Nimeni nu te poate forta sa faci ceva ce nu vrei. Spune-i ca daca tot insista, te desparti de el. Poate merge. Asa afli daca te place pentru ceea ce esti, nu pentru alte lucruri.