| Chrisstine a întrebat:

Prima data este bine sa o faci fara prezervativ ca sa nu doara? wtf:O. funda:*

Răspuns Câştigător
| Eu_4199 a răspuns:

Draguta, prezervativul nu are nici o treaba cu durerea. E bine sa o faci fara prezervativ numai intr-o anumita situatie: cand esti sigura ca partenerul tau e sanatos si iti doresti un copil.winking

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cine ti-a mai zis prostia asta? Va durea si fara el sa stii iar daca vrei sa o faci prima data fara celofan asigurate ca partenerul tau nu e contaminat de vreo boala prin transmisie sexuala. Te duci la medic cu el si faceti analizele daca nu aveti incredere.

| RXN a răspuns:

Daca nu folosesti pilule contraceptive,obligatoriu foloseste prezervativ, eventual si un lubrifiant pe baza de apa. Durerea primului act sexual e diminuata daca esti suficient de lubrifiata si de relaxata, nicidecum de lipsa prezervativului.

| Acadeeeaa a răspuns:

Trebuie sa te protejezi si prima data, asa cum o faci mereu!

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Ca sa nu te doara trebuie sa nu o faci, oricum ai faceo tot o sa doara!

| Anileda a răspuns:

Bineinteles ca nu.Foloseste prezervativu ca dupa sa nu vi pe TPU si sa zici ca ai ramas insarcinata sau ca ai nu stiu ce boala cu transmitere sexuala.Deci FOLOSESTE-L! Bafta.

| Vl4dootz a răspuns:

Indicat ar fi cu prezervativ si nu numai prima data

| panasonic7 a răspuns:

Prezervativ = protectie, si atata tot.

| Irina_3979 a răspuns:

Prima data doare oricum.Mie una mi se pare ca, cu prezervativ doare mai rau. Oricum depinde de la organism la organism.Pe unele le doare mai putin, pe altele mai mult, pe unele chiar deloc.Ideal ar fi s-o faci mereu cu prezervativ pentru a nu da de vreo belea. funda?puppy dog eyes:*

| Albert99 a răspuns:

Da