| CorixZambestePentruTine a întrebat:

Prima dragoste nu se uita niciodata? Este adevarat? Cum a fost, daca iti mai amintesti, cand te.ai indragostit prima data? Sentimentul acela nu l.am uitat nici acum.eram la sfarsitul clasei a IV-a.imi placea de ceva timp, cam 2 saptamani, un baiat.era frumos, destept, ochii albastri (parca il vad). dar niciodata nu a aflat ca il iubeam, cu toate ca si eu simteam ca ma place. o dovedea prin fapte.se apropia banchetul si speram ca atunci sa îi marturisesc, dar nu am facut.o.si regret si acum. dupa care, amandoi ne.am transferat la scoli diferite. A fost prima data cand am simtit fluturasi in stomac, a fost o dragoste sincera, fara egoism.eram copii.acum insa, sunt schimbata, gandesc altfel, timpul ma maturizat, dar prima dragoste nu am putut sa o uit.

6 răspunsuri:
| Lollipopy a răspuns:

Prima dragoste laughing eram la sf clasei a 6a am stat 9 luni dar regret I don't want to see...prefer sa uitbig grin prima dragoste e cea de acum :Xday dreaming

| DeeaMarry a răspuns:

Prima dragoste.thinking
Pai mi-a placut foarte mult de un baiat, desi nu stiam nimic despre el. Imi facusem eu o parere foarte buna despre el, bazata pe nimichee hee. Dupa cateva luni, am rugat o prietena sa ii spuna ca il plac, asa, din intamplarehee hee. Mi-a cerut sa fiu prietena lui si eu am acceptat. Am iesit impreuna cateva luni, dupa care, sincer, m-am plictisit de el. Am observat ca nu aveam nimic in comun, nu aveam despre ce sa vorbim, desi ne intalneam rarhee hee. Dupa ce ne-am desparit mi-am dat seama ca nu avea nimic special, ba din contra, mai iesise si cu alta.
Prima dragoste m-a lasat cu tendinta de a evita saruturilehee hee, cu sentimentul ca toti sunt la fel, si cu o foarte mare neincredere in baieti. Frumos, nu?
Noroc ca am intalnit un baiat mai mult decat minunat, care m-a "vindecat" ca sa zic asa. Pentru mine prima iubire adevarata e cea pe care o traiesc acumhappy

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Nu mai stiu.

| Lysm a răspuns:

Prima oara m-am indragostit cu adevarat in clasa a9a, abia ne-am despartit dupa 1 an jumtate, dar nu imi pare rau de nimic si e clar ca nu o sa il uit niciodata si ca mereu va ramane prima dragoste :d

| SuperNovaaaaa a răspuns:

Pai prima dragoste deseori nu se uitawinkingeu cand m-am indragostit a fost in clasa a 5 alaughingsi aveam fluturashi in stomaclaughingsimteam ca il iubesc enorm pe ICS dar cu timpul a trecut si acum nu mai sunt cu eltongue

| Marya_4423 a răspuns:

Prima dragosteeeday dreaming.La inceputul anului scolar 2010-2011.A inceput sa`mi placa deun baiat cu care mai fusesem cu 3 luni inainte da doar doua luni dupa care ne-am desp.La inceputul cls a6a.Am inceput sa vb la scoala. pe mess la telf.L`am intrebare daca ma mai place si a spus ca "Da de mult.". Dupa o luna m`a intrebare daca vreau sa fiu cu el si i-am sp ca "Da.". dupa 2-3 luni am inceput sa simt dragostea adevaratalove struck
.A fost minunata ne iubeam mult.Mai ales primele intalniri au fost extraordinare.Dar si ultima chiar daca niciodata nu as fi crezut ca dupa cateva zile o sa ne desp. Dupa 6 luni ne-am despartit deoarece. spunea ca m`am schimbat ca sunt fitoasa geloasa.indiferenta.Ca la varsta asta nu se simte dragoste adevarata.[el fiind cu un an mai mare ca mine`]Dar pentru ca mi-a pasat f. mult de ce a spus el m`am schimbat crezand ca m`ai am o shansa dar nu a fost asa`. Acum suntem prieteni f. buni.Inca imi mai place de el chiar daca au trecut vreo 4 luni si simt ca si el mai simte ceva pentru minelove struck.Nu cred ca o sa-l pot uita f. curand.Adika nu se v-a intampla niciodata.Nu imi pare rau ca am fost impreuna.Dar cine stie ce ne rezerva viitorul si ce se v-a putea intampla cand v-a incepe sc din noulaughing