| larisa_8487 a întrebat:

Prima iubire...amintire frumoasa sau nu? regrete?

97 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Regret ca a fost el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima iubire, amintire frumoasa dar si regrete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si mai ales cea care este la prima vedere crede-ma e super si foarte adanc bagata in inimatonguetonguetonguetonguetonguetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! cea mai frumoasa experienta a vieti pe care ti se poate intampla...Si nu! Nu reret nimic din ceea ce mi s-a intamplat

| kally_5953 a răspuns:

Prima iubire nu o vei uita niciodata, este cel mai frumos lucru

| amaliaoana a răspuns:

Buna! prima e cea care nu se uita niciodata dar...nu stiu.eu una nu pot spune ca am regret dar acum as schimba multe. eram totusi inca un copil si nu vedeam lucrurile cum erau.credeam ca vom fi toata viata impreuna dar:cu prima niciodata nu faci casa.am avut de invatat multe din relatia aia.au fost si momente frumoase dar si momente prin care nu as vrea sa mai trec odata pa pa! happy

| vale a răspuns:

Sunt intrebata adeseori daca il mai iubesc…poate nu ca la inceput dar in felul meu mereu il voi iubi. Pentru ca el a fost prima iubire, primul barbat din viata mea. E normal sa tresar la auzul numelui lui sa imi doresc sa-l vad, sa ii aud vocea, sa stiu ce mai face. E firesc sa vibrez cand imi trec prin fata amintirile cu el, sa imi doresc sa il strang chiar si pentru o secunda in brate cand e langa mine. Stiu ca pare absurd poate chiar penal dar e felul meu de a gandi. Chiar daca nu m-a iubit asa cu mi-as fi dorit pentru ca stiu ca in felul lui inca mai tine la mine, chiar daca m-a ranit de nenumarate ori…inca mai am lacrimi in ochii cand vorbesc despre e.

Stiu ca pentru uni sunt penibila dar aici e o poarte din viata mea. Aici se regasesc visuri spulberate, spernate moarte, iluzi, deziluzi, lacrimi inghetate, momente pierdute in vag si amintiri uitate in drumul preserat cu flori. Nu stiu daca intr-adevar merita toate aceste cuvinte insa sunt pentru el si nu am ce face. Nu cred ca va exista cineva caruia sa ii pot oferi pe o bucata de hartie o parte din sentimentele mele, asa cum i-am oferit lui. Momentele petrecute cu prima iubire niciodata nu vor putea fi retraite alaturi de altcineva. Nici nu imi doresc.

Spune ca nu merita toate aceste lucruri dar … atunci cand ti-se ofera ceva nu trebuie sa te intrebi daca meriti ci pur si simplu sa accepti, sa traiesti acel moment. Stiu ca sunt moment cand ma intreb daca intr-adevar ai existat sau doar te-am visat eu dar apoi imi revin in minte toate acele amintiri cu tine si imi dau seama ca nu am cum sa te visez din moment ce iti mai simt parfumul, din moment ce amprentele tale in viata mea sunt inca vizibile. E prea devreme sa spun ca te-am uitat si poate prea tarziu sa spun ca nu te mai iubesc…Asa ca iti multumesc ca ai fost o pasare trecatoare prin viata mea chiar si pentru o clipa de lacrimi.