| anonim_4396 a întrebat:

Prin ce metode alinati Voi suferinta provocata de iubire?

Răspuns Câştigător
| VadTot a răspuns:

Cu acceptarea Realitatati si faptului ca un capitol din viata a trecut iar urmatorul poate fi mai frumos decit precedentul asa ca nu mai fi trista incearca sa inteelgi ca totul s-a terminat iar ce va urma va fi un capitol frumos din viata ta.ca sa inteeleg ca esti trista din dragoste. daca ti spun eu prin ce trec... vai vai...

9 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Dăi cu spritul, pân' la ziua gâl gâl gâl...

| porto89 a răspuns:

O sa-ti spun cazul meu pentru ca asta m-ai intrebat cum imi alin eu suferinta. pai sa incepem: tenis, fotbal, holstein la 0.33( e oferta in carffour 1.5 lei/buc) si pe alocuri cate o fata care dureaza o ora sa o conving ca sunt singur! kiss

| anonima97 a răspuns:

Am suferit mult din iubire si am alinato prin razbunare. Daca vrei sa faci si tu la fel, tine minte ca gelozia este punctul slab al orcarui cuplu chiar si cel destramat.Pot sa spun ca eu am reusit sa obtin cea ce mi.am dorit...

| NakedLove a răspuns:

Pai ascult melodii vesele, pentru ca daca ascult melodii triste parca ma intristez mai rau.Dar in general cand sunt trista rau de tot prefer sa plang putin si dupa care ma linistesc.Ma ajuta...

| Roll a răspuns:

Cu alifie! daca durerea persista vizitati un medic proctolog

| Mtz_1845 a răspuns:

Ai ceva activitati, artistice, favorite?
poezia, muzica, desen etc.
Incearca sa pui pe foaie ceea ce simti pentru a te descarcahappy

Pe de alta parte sunt de acord cu Galamaz.

Bafta! happy

| Stefy_8556 a răspuns:

Pai ...ma inchid seara incet in camera mea, ascult muzica trista, plang si chiar daca nu pot uita a 2a zis imi zic:,, De azi nu ma va mai face sa plang"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar azi am avut asa o criza in iubire sad
mi-am pus piesele mele preferate m-ai triste si ma zgariu pe mana cu lama ( sa nu credeti ca sunt emo sau ceva de genu, dar asa ma descarc eu ) si plang, ma tot gandesc de ce sunt asa de ghinionist a, si imi trec prin cap tot felul de idei, aiurea :''>
dar dupa ce imi trece suparare, adica nu trece pentru ca ea ramane acolo in suflet, dar ma mai calmez eu un pic, ori ies afar cu prietenele mele, sau imi pun piese de la nane, cheloo, ombladon etc. si ma pun in pat.