| Bozgi200 a întrebat:

Producerea lichidului seminal slăbește sistemul imunitar?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu, nu are legatura una cu alta, slabirea sistemului imunitar este cauzat de
fumat

lipsa unei diete bogată în fructe și legume.

lenea.

obezitatea.

alcoolul mult

lipsa somnului.

https://noutatidinstiinta.wordpress.com/......-imunitar/

| Bozgi200 explică (pentru RAY):

Eu citisem undeva că producerea lichidului seminal presupune folosirea unei game largi de vitamine, și de aceea am întrebat.

| RAY a răspuns (pentru Bozgi200):

Asta se produce non stop, din contra orgasmul creste rezidenta fata de microbi, virusi, pentru ca stresul duce in jos, sunt putine vitamine, fi fara griji

| corbulalbrosu a răspuns:

Cantitatea totala de vitamine, proteine, saruri minerale cat si micro/ oligoelementele care exista in cei 3-4 ml de sperma eliminata la o ejaculare, reprezinta o cantitate infima, cu totul neglijabila fata de cea existenta in organism. Iar pe de alta parte NU exista nicio legatura intre sistemul imunitar al barbatului si pierderea de lichid/plasma seminala prin ejacularea sa. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Categoric nu!