| MihaiDan97 a întrebat:

Pur si simplu nu mai pot,simt un gol in inima,de o luna incoace ma simt singur lipsit de cineva sa ma iubeasca,de prieteni,pur si simplu cand stau in jurul meu mai multe persoane ma simt singur.
Am inteles ca fetele nu ma plac si nimeni nu ma vrea,sunt urat,dar nici prieteni mei nu fac sa ma simt bine.
Am fost mereu singur si incercam sa ma descurc singur,pana am vrut sa am parte si eu de ce au altii pana la urma am ajuns sa sufar foarte tare.
Nu mai stiu ce sa fac,cum sa fac sa uit,incerc in fiecare zi sa ies sa stau cu oameni,incerc intruna sa merg mai departe,dar simt un gol in inima,vreau o solutie daca cineva, oricine ma poate ajuta?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Urmareste documentarul secretului in youtube sau legea atractiei ca sa inveti cum sa o duci bine in viata.

| LeontinAndrei a răspuns:

Hai sa iti spun un lucru, daca stai si iti plangi singur de mila nu te va ajuta cu absolut nimic. Viata nu este sa stai sa te vaiti ca prietenii tai sunt o adunatura de imbecili, ca fetele nu te plac sau chestii de acest gen. Fetele nu te plac dar nu din cauza faptului ca "esti urat" ci este din cauza faptului ca inca nu stii cum sa le abordezi, cum sa vorbesti cu ele.

Nu trebuie sa iti bati capul cu lucruri inutile pentru ca singurul lucru pe care il vei realiza este sa te sabotezi singur si sa iti strici viata cu mana ta. Si eu am fost ca tine si am invatat ca nu trebuie sa-mi pese de nimic. Am iubit si am fost respins, am fost "tradat" de prieteni si am pierduti prietenii de ani de zile din cauza unei fete. Nu stau sa-mi plang singur de mila pentru ca stiu ca nimanui nu-i va pasa de chestia asta.
Am ajuns aici pentru ca am invatat cum sa obtin ceea ce vreau, cum sa am un prieten adevarat (asta este tot ceea ce iti trebuie, un singur prieten adevarat) si cativa amici pe care ma pot baza cand am chef de distractie.

Cand vine vorba de abordat fete, am invatat singur de pe internet pentru ca nu imi placea faptul ca eram singur si, ca orice fiinta umana cu suflet, si eu simteam nevoia afectiune.

Nu-ti plange singur de mila pentru ca nimanui nu-i pasa. Ridica-te, deschide ochii, priveste in jurul tau si observa toate oportunitatile pe care le ai. Fii puternic si lasa distreaza-te, profita de tinerete si sa nu ai nici un regret.

Be smart and have fun.winking

| Antyss08 a răspuns (pentru LeontinAndrei):

Bine spus!

| LeontinAndrei a răspuns (pentru Antyss08):

Asta este adevarul. Societatii nu ii pasa de mine, de tine, de el, etc... Cand vine vorba de vietile noastre este datoria noastra sa ni le facem asa cum ne dorim, deoarece societatea nu ne va ajuta cu absolut nimic.

Nu cred in chestii de genul "legea atractiei" si alte chestii de acest gen, ci cred in prorpiile puteri si dorinta. Daca tu iti doresti sa faci ceva cu viata ta si daca mai si muncesti putin pentru asta atunci iti vei indeplini dorinta, dar daca tot ce faci este sa renunti imediat dupa ce te-ai lovit de primul obstacol atunci cu siguranta nu vei realiza nimic.
Asta este ceea ce vreau ca el sa inteleaga. Nimic nu vine moaca, ci trebuie sa muncesti pentru fiecare gram de fericire pe care ti-l doresti si sa treci peste obstacole fara sa te gandesti macar o secunda cat de "greu" este. Obstacolele au rolul de a ne face mai puternici si de ne invata cate o lectie. Esti puternic si ambitios? Atunci vei trece peste si vei merge mai departe evoluand. Esti slab? Atunci te vei opri si vei incepe sa te pierzi incet in societatea asta nepasatoare.

| Antyss08 a răspuns (pentru LeontinAndrei):

Proritatea pentru. mulți este aspectul fizic.

| LeontinAndrei a răspuns (pentru Antyss08):

Foarte rau. Aspectul fizic este doar o aparenta, este trecator si mai devreme sau mai tarziu toti vom imbatrani, ne vom zbarci si vom ajunge macar la fel de plini de riduri precum bunicii nostri. Unde va mai fi frumusetea atunci? De asta nu incerc sa-mi aleg cea mai frumoasa fata, ci pe cea alaturi de care ma simt bine, cea cu care ma pot distra (si nu ma refer la sex, desi... nici asta nu e rau), cea cu care sa pot vorbi deschis si cu care sa pot purta o discutie interesanta. Nu toate ametitele care au sani falsi, buze false si alte cele care sunt dupa bani si atat.

| missakihabara a răspuns (pentru LeontinAndrei):

Multumesc

| LeontinAndrei a răspuns (pentru missakihabara):

Cu placere... chiar daca nu stiu pentru ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu esti in depresie sigur.Cauta sa mergi la un psiholog urgent.Depresia este o boala grava iar netratata poate duce la lucruri grave.

| NoNameexd a răspuns:

Heeey,ce este cu tinee? sad Nu faci bine deeeeeloc! Calmează-te, ști și tu vorba aia "Decât cu proști în jur, mai bine singur".Și altă chestie dacă prietenii tăi sunt așa, înseamnă că nu-ți sunt prieteni adevărați.Calmează-te,toate se întâmplă la timpul lor,nu grăbii lucrurile că strici tot, îți înțeleg tristețea și nu faci bine ce faci, fi indiferent nu mai pune la suflet nimic și o să vezi că o să treci mai bine peste situație. Dacă vrei lasă-mi id-ul tău pe privat și poți să-mi povestești ce ai pe suflet și o să încerc să te ajut cu câteva sfaturi! Așa că fi tare, capul sus, că n-a zis nimeni că viața e ușoară!

| elComandantee a răspuns:

Ai abia 15-16 ani. Ai timp să înveţi.
Care este problema ta cu adevărat? Asta trebuie să ne spui. Nu să te plângi.

| cristinicadulcica18 a răspuns:

E.e trist..sa te simnti asa..in primul rand nu te ajuta daca ai o parere proasta despre tine. Nu are cum sa te urasca toata lumea. Trebuie sa-ti schimbi atitudinea. daca tu crezi ca este si din cauza aspectului fizic atunci schimba-ti look-ul. Gandeste-te ca fiecare om e frumos in felul lui.laughing SUCCES. happy

| cristinicadulcica18 a răspuns:

Sa stii ca eu te inteleg..multi oameni sunt rai. Multi vor sa faca rau doar ca sa se distreze. Multi vor sa arunce cu cuvinte dureroase in toate partile. Dar tu nu trebuie sa-i lasi sa faca asta! Bucura-te de viata pe care o ai si gandeste-te la oamenii care tin la tine la parintii tai..care vor fi mereu alaturi de tine. Nu poti avea niciodata incredere in prieteni. Ei mereu te vor rani fie ca vor fie ca nu.