| gheorghe154 a întrebat:

PUTEA SA RAMANA INSARCINATA DIN VINA MEA?
Sa va povestesc ce s-a intamplat si credeti-ma ca asa s-a intamplat si chiar daca o sa radeti imi iau inima in dinti de va povestii pentru ca ma macina foarte mult aceasta intamplare. Locuiesc in apartament cu un amic si prietena lui. Intro zi nu am tinut toate cursurile la faculta si am venit mai devreme la apartament aveam chef de baut asa ca am luat o sticla de vin si am urcat sus. Cate o gura cate o gura am terminat sticla si eu odata cu ea. La un moment dat mi-a venit sa merg la baie si betoc cum eram am vazut pe cosul de rufe murdare bikinii Nicoletei, probabil cum isi facuse dus ia lasat pe cos. Mama frate m-a luat o pofta de a face sex (da si asta proasta unde isi lasase chilotii) de simteam ca plesnesc si cum nu aveam cu cine bineinteles ca am pus-o in functie pe manuela si la un moment mam terminat pe bikinii ei exact in zonaa unde ii sta pasarica, dupa care i-am aruncat la spalat. Acuma de doua zile aflu de la Tibi ca Nicoleta este insarcinata in 2 luni jumate si ca nu prea stie cum pentru ca ei de regula fac sex protejati cu prezervativ. Frate ce sa mai zic am fost palid stiind ce am facut eu exact cam in perioada aia. Ce sa mai zic sant praf, de imi tremura degetele cand scriu.
Exista posibilitatea sa fii ramas insarcinata din cauza mea, sa nu se fii spalat cum trebuie chilotii in masina de spalat?
Cat timp raman fertili spermatozoizii?
Astept raspuns si imi cer scuze pentru tampenia facuta si povestita dar credeti-ma ca nu mai rezist.

14 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Sa nu-ti teama ca ai lasat-o gravida. Poate, doar daca ia luat pe ea fara sa-i spele. Dar daca a facut asa ceva este o c...a. Stai linistit, nu vei fi tatic.

| CannbalCorpse a răspuns:

Nu are cum, daca si.a spalat chiloti, spermatozoizi nu traiesc foarte mult in afara organismului, la contactul indelungat cu aerul mor. Daca fata aia nu si.a spalat chiloti si i.a luat in urmatoarele 1-2 atunci da.
Daca nu, nu-i copilu tau.
Dar cum poate mai zicea un utilizator li s-a rupt prezervativul in timpul actului sexul, ori tipa are pe altcineva.

| Keith a răspuns:

Daca ejaculai in vaginul ei atunci o lasa-i insarcinata, iar spermatozoizi mor odata cu contactul aerului si al apei. Daca nu ai ejaculat in vaginul ei nu ai lasat-o tu insarcinata, a lasat-o altcineva.Si daca nu crezi asta o intrebi pe ea cine e tatal copilului sau simplu faci un test de paternitate dupa ce se naste dar sunt sigura ca nu e copilul tau.Nu are nimic ca ai ejaculat in bikini, daca nu ai ejaculat in vagin restul este egal cu 0.Bafta! P.S. protejati-va de aia exista metode contraceptive.

| GăbițuGabriel a răspuns:

Nu... copilul tau sincer. chiar nu este stii de ce pentru ca nu avea cum sa intre spermatozoizii pana in vagin si in plus daca ia spalat au murit deci nu este copilul tau.winking

| mel24 a răspuns:

Mai eu nu cred ca fata a ramas insarcinata din cauza ta ca sa spun asa, singura posibilitate ar fi ca ea sa nu fi spalat chilotii aia pe care ti-ai dat drumul! si pana la urma daca ar fi gravida tu esti nebun sa spui ce ai facut!? dar daca a spalat chilotii nu mai are cum sa fie gravida cu tine si poate nici cu prietenul tau,, nu ai de unde sa stii tu pe unde isi mai lasa ea chilotii? laughing asa ca stai fresh happy good luck!

| Valutzzzu a răspuns:

Cam greu de crezut ca e copilul tau

| DOARoVIATA a răspuns:

laughing pregateste pensia alimentara

| Cybertron99 a răspuns:

Mda, nasoala treaba sincer. Asta chiar e o chestiune serioasa, nu ca majoritatea intrebarilor de aici. Daca prietenul tau nu te minte, ai 90% sanse sa fie copilul tau, dar roaga-te sa fi avut ea o aventura neprotejata cu altcineva sau sa fi scapat prietenul ei sperma in vagin. De obicei sunt realist dar nu stiu ce sa iti zic, nu vreau sa te intristez, dar sa stii ca uneori sperma se ia greu...Acuma incearca sa te rogi si sa te linistesti cum sti tu, chiar daca e copilul tau, asta este, trebuie sa te consolezi indiferent ce ar fi, pentru ca nu te ajuta cu nimic sa stai suparat, asta este teoria mea...Incearca macar.
Sper ca te-am ajutat si funda?

| Omniscient27 a răspuns:

1% sanse sa fie al tau.Si daca nu ii spala tot mureau spermatozoizii. Daca zici ca i-a spalat nu avea cum sa mai ramana ceva...stiu ca nici tu nu prea crezi ca e posibil dar de frica(te inteleg) i-ti vin tot felul de idei. Oricum nu ar avea de unde sa stie ca e al tau laughing)

| RalucaScumpika a răspuns:

Eu nu cred ca e copitul tau... spermatozoizi nu traiesc foarte mult in afara organismului.Si si daca ar fi trait i-ar fi omorat temperatura apei din masina de spalat.Pentru ca ea sa fie insarcinata cu copilul tau trebui sa sperma ta sa ajungs ain vaginul ei ceea e cam imposibl
Sper ca te-am ajutat. Bafta!

| lucian1231 a răspuns:

Poate ca ia luat fara sai spele( poate ca asa ii place) dar te-ai gandit poate ca s-a rupt prezervativul cand faceau sex si nu siau dat seama? se poate intampla si asta

| gheorghe154 explică:

Bine dar sperma nu se spala sau nu se usuca?

| gheorghe154 explică:

Mersii de raspuns!

| gheorghe154 explică:

Buna. Va multumesc de sfaturi, dar nu cred sa ii fi luat chilotii pe ia fara sa ii spele, ar fi fost prea jenant. De la spalare si pana sa ii ia din nou pe ia a durat vreo cateva zile ma gandesc si plus ca in apa cu detergent nu cred sa ramana fertila sperma. Care este durata de fertilitate a spermatozoizilor in mediul extern, pentru ca a durat cateva zile ca sa ii ia din nou chilotii pe ia. Si este posibil ca si prezervativul in momentul in care faceau ei sex sa se fii rupt in cazul in care foloseau sau nu foloseau prezervativ.