| Alina1899 a întrebat:

Bună, am o întrebare și nu este la mișto... Eram într-o seară la o zi de naștere cu iubitul meu și la un moment dat ne-am retras într-o parte de toți. Am început să ne sărutăm și să ne mângâiem, iar apoi am ajuns să-i fac sex oral până a ejaculat (menționez că eram îmbrăcați). Imediat după ejaculare, am ieșit afară, iar peste câteva minute ne-am dus acasă. Când am ajuns acasă, știți cum e să mergi la baie. Mi-am schimbat chiloții pentru că aveam scurgeri vaginale și mă deranja. După aceea, am făcut duș, m-am demachiat, m-am pus în pat și brusc mi-a venit în minte gândul dacă am rămas însărcinată (menționez că după ejaculare nu mi-am șters mâna de nimic și am ieșit afară, apoi am plecat acasă și mi-am schimbat chiloții, după care mi-am spălat mâinile). Mă gândeam, de exemplu, când mi-am schimbat chiloții și umblând pe la vagin, să nu fi rămas însărcinată (au trecut deja 3 săptămâni). Sunt cam speriată, am deja halucinații și mi se pare că burtica mea e mai rotundă și apar simptome diferite. Nu pot să fac un test de sarcină pentru că mi-e foarte rușine să merg să mi-l cumpăr și mi-e rușine să vorbesc cu cineva. Acum întrebarea: pot cumva să rămân însărcinată?

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

N-ai ramas, stai linistita. Nu te mai speria degeaba.

| MarianWLF a răspuns:

Nu exista risc, iti induci singura ca ti-a crescut burta, nu are cum sa creasca asa repede, si cand iti dai chilotii jos ii apuci din parti, nu bagi degetul in vagin in timp ce ii tragi in jos nu?
Zic si eu laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cata nevoie este de educatie sexuala in scoli

| Violleta2022 a răspuns:

O dumnzeule mare, alta prostie crasa: sa ramai gravida facand sex oral.
Nu stiu cati anisori ai, dar esti probabil copilas de scoala generala daca nici macar cum se fac copii nu stii.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ar fi trebuit sa stii ca spermatozoizii mor in momentul in care lichidul seminal, adica sperma, se usuca.Iar daca iti este rusine sa ceri un test de sarcina atunci e clar ca nu esti pregatita sa faci sex.La fel este valabil si pentru adolescentii carora le este rusine sa cumpere prezervative.Ori faci sex si te comporti ca un adult in orice situatie intampini, ori amani distractia pana cand intelegi cu ce se mananca si esti mai matura in gandire/comportament.Nu se poate sa iei doar distractia si sa alergi la nescunoscuti de pe internet cand intri in belele, exact ca un copil.Ai mare grija pe viitor si fii cu capul pe umeri deoarece nimeni altcineva nu va face asta pentru tine!

| dullcat a răspuns:

Iar burta incepe sa creasca vizibil abia din a 13-a saptamana de sarcina.De citit, pentru cultura generala:

https://www.drmax.ro/articole/care-sunt-primele-simptome-ale-unei-sarcini

https://www.mamaboutique.ro/......inata.html

https://www.doc.ro/......nsarcinata

| Alina1899 explică (pentru dullcat):

Am citit și pe unul din site scrie ca unele semne este balonarea sau constipația și iarăși ma pun pe gânduri
Poți să-mi spui?

| dullcat a răspuns (pentru Alina1899):

Mai, sunt 0 sanse de sarcina.Scrie acolo foarte clar, primul semn de sarcina este de obicei lipsa menstruatiei.Tu cand ai avut-o pe ultima?

| Alina1899 explică (pentru dullcat):

La inceput de luna ianuarie

| dullcat a răspuns (pentru Alina1899):

Bine, pai asteapta sa apara si menstruatia pe luna februarie.

| VoidEternal a răspuns:

Nu, nu ai cum sa rămâi însărcinată.

| Alina1899 explică (pentru VoidEternal):

Am citit și pe unul din site scrie ca unele semne este balonarea sau constipația și iarăși ma pun pe gânduri
Poți să-mi spui?

| VoidEternal a răspuns (pentru Alina1899):

Sarcina nu produce niciun simptom in perioada care a trecut la tine. Te sperii degeaba. E imposibil sa rămâi însărcinată din atat.

Apropo, teste de sarcina găsești la supermarket, alegi unul cu self checkout și nu trebuie sa dai cu ochii de nimeni. Simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar asa proasta esti? Sarcina se formeaza doar cu ejaculare in vagin nu cum ai facut tu, iar sperma de pe mînă in contact cu aerul devine inactiva asa ca poti sta linistita ca nu esti gravida deloc. Ce varsta ai?

| Alina1899 explică (pentru anonim_4396):

19 ani
Ma doare jos la burta uneori și nu trebuie să-mi vină încă menstruația