| TotEu1993 a întrebat:

Putin ajutor TPU.Am rezolvat problemele dintre mine si prietena( facute de ea). Ieri ne-am vazut.cand m-a vazut a alergat spre mine.desi era foarte multa lume pe langa noi si multi de la ea din sat nu a ezitat sa faca ceva.eee inbratisari saruturi la greu laughing. mai bine zis si tipa de fericire ca ne-am vazut dupa 3 saptamani aproape 4(dap distanta dintre noi ne cam pune greutati.si ne vedem 1 data la 2-3 saptamani). Nu ma asteptam sa fie asa de fericita, cu cateva zile in urma mi. a zis ca nu ai este asa dor de mine, dar uite ca a fost altfel.
Acum vine problema, ziua a fost super(adica alea 2 ore impreuna ca apoi a avut ea tren spre casa). Tin foarte mult la ea, as vrea sa petrecem cat mai mult timp impreuna.Aseara cand am ajuns acasa de la oras ma apucat plansu(dap cam naspa pentru un baiat si la 18 ani, la fete mai zicem dar la noi baietii, dar uite ca mai suntem si deastia). de ieri sunt numai suparat, nu am stare deloc, sunt numai cu gandu la ea, as da orce sa pot sa ma vad cu ea macar 1 ora pe zi crying. desi vorbim zilnic la telefon si prin sms imi este foarte greu, ei nu ai este asa de greu am observat.
Chiar nu stiu ce sa mai fac.sad toti ma intreaba ce am, si asear o fata(prietena) m-a intrebat cum putem sa rezistam asa mult, ca ea 2 zile daca nu vorbeste cu prietenul ei inebuneste dar noi sad...imi ocup timpu cu toate prostiile dar degeaba.
Voi ce spuneti? Ce sa fac/sa mai fac sa nu mai fiu asa?

Răspuns Câştigător
| Ana_2242 a răspuns:

Ar fi bine sa va vedeti mai des, ai dreptata., dar hai sa-ti spun ceva:
Cear fi daca no sa o vezi timp de 8 luni?
Cunosc un caz asemanator timp de 8 luni iti dai seama in plus relatia lor e destul de stransa si tot vorbeau la telefon, nu'mi dau seama cum fac ( eh nah mai exista cateva mici neintelegeri din cand in cand si asta e normal tinant cont ca nu sau vazut de mult)
Revin la tine:
Spuneai ca prietena ta ti'a spus ca cu cateva zile in urma ca nu ii ie asa dor de tine, si dupa si'a schimbat reactia ( poate ascunde ceva, nu crezi, nu poti sa stii niciodata)
Nu pot sa judec pur si simplu tinand cont ca nu stiu de cand timp sunteti impreuna si nici cati ani are ea.
Dar daca tot continua asa trebuie sa te gandesti si tu putin ai 18 ani, lasa plansul deoparte si incearca sa nu mai fi asa sentimental si spuneti ca trebuie sa aveti incredere unul in celalalt si profita de momentul petrecut cu ea, pentru ca pana la urma relatia voastra o sa devina mai stransa mai ales cu distanta. Si cine stie cum o sa reusiti sa va vedeti mai des mai tarziu.
Numai bine! Sper ca ti'am fost de folos.

2 răspunsuri:
| Ðÿdy a răspuns:

Ar fi bine sa va dedeti mai des pentru.ca relatiile la distanta nu prea functioneaza.Credema mi s-a intamplat si mie.
Dar ca sa nu mai fii asa trist incearca sa nu te mai gandeti la ea si daca nu poti vorbeste cu un prieten sau o prietena care o cunosc pe fata si ei te vor consola sigurat si iti vor spune ce sa faci ca sa nu te mai gandesti la ea.

| zinki_9936 a răspuns:

Pai cu aceeasi problema ma confrunt si eu si cred ca distanta pune ceva piedici intr-o relatie trebuie sa te gandesti ca pana la urma asta va intareste relatia si o face mai stabila.Ca iti este dor de ea este normal dar gandeste-te la alea 2 ore fericite si cum va fi data viitoare poate asa nu o sa te mai simti singur! Eu asa facwinking
Dragostea este peste tot!oh go on
Sper ca te-am ajutat!happy