| Sov95 a întrebat:

Revin cu intrebarile mele din telenovela propriei vieti laughing

Mentionez de pe acum ca am 15 si nu am experienta in acest domeniu (niciodata nu am avut acel fel de relatie cu vreo fata (sau un baiat laughing ) ).

Este vorba de colega mea (evident). Am stat deja cateva lectii la info unu' langa altul, iar astazi dupa ore am mai palavragit vreo 5-10 minute pana la intersectia despartitoare a drumurilor noastre. Simt ca trebuie sa mentionez, ca atunci cand ea astepta verdele la semafor, iar eu un troleibuz sa vina sa ma duca de acolo, as fi vrut ca acel moment sa se prelungeasca la nesfarsit, ca sa nu se faca verde niciodata si troleibuzul sa nu vina de asemenea niciodata... (asta ca sa descriu relatia de colegialitate dintre noi).

Credeti ca am vreo sansa cu ea? Ce trebuie sa fac sa ii arat ca imi place de ea? Cum stiu daca si ei ii place de mine?

De asemenea mai mentionez cateva chestii: avem cat de curand Balul Bobocilor (unul intarziat) si mai mentionez ca ma pricep la scris poezii.
Astept sfaturi... Si desigur, dau fundita! Si multumesc de pe acum tuturor celor care vor raspunde serios si vor incerca macar sa ma ajute!winking

Răspuns Câştigător
| butt3rfly16 a răspuns:

Poti sa-ti dai seama daca te place din felul cum se poarta, cum vorbeste, cum te priveste din chestii din astea nesimnificative pentru unii care pentru tine au valoare.Ai putea sa petreci mai mult timp cu ea:sa o inviti pe afara, la un film, sa mergeti undv cu ctv colegi si mai ales ca ve-ti avea balul e ocazia perfecta pentru o apropiere.La bal cel mai sigur vei reusi sa te apropii de ea si atc iti vei da seama daca e sa fie ceva:daca ea va accepta sa danseze cu tine, sa stea cu tine in seara aceea, daca ii place compania ta, dar daca o sa fie asa mai distanta atc nu stiu daca vor mai fii sanse de 100%. Incercarea moarte nu are!
Foarte frumos ca te pricepi la poezii, dar eu zic ca asta sa fie unul din "pasii" pe care sa-l faci daca veti fi impreuna si daca vei vedea ca ii plac genul de tipi mai romantici.Bafta!winking