| ElenaGeorgi a întrebat:

Sa incep cu inceputul, cunosc un baiat pe care-l plac, si el ma place, toata lumea zice ca suntem draguti, dar lui ii este rusine sa ma intrebe daca vrem sa fim impreuna, iar eu il plac mult, si sti uca si el, dar nu stiu ce sa fac, ciu prietena si colegul meu vorbeste, si le-a spus ca da, ma place, dar este rusinea la mijloc! happy Si chiar vreau sa am o relatie cu! happy Am 15 ani si el 16. Sa fac eu oare primul pas sau sa astept sa le rezolve timpul pe toate? happy Mentionez ca si eu sunt genul mai timida si rusinoasa.

Răspuns Câştigător
| NoNameo a răspuns:

Intreba-l tu daca e timid... eu am intrebat ca baiat dar foarte greu daca tu vrei sa astepti un an sa iti zica nu ai decat. Fii tare si intreaba-l fatobig grin Nu ai ce pierde.

3 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el pe mess. Cu siguranta emotiile si timiditatea sunt mai mici in fata calculatorului decat daca ii spui fat ain fata.

| zNCrys a răspuns:

Suntem in secolul 21... fa tu primul pas daca intr-adevar vrei o relatie cu el...nu este o rusine, macar scapi tu de o povara.Si fa asta fata in fata, o sa iti dai seama ca a meritat dupa ce o sa ii vezi reactiile.

| ElenaGeorgi explică:

Da, dar totusi, sa intru eu si s-a deschis subiectul, asta ar trebui sa faca un baiat. Dar sad