| Ana_6759 a întrebat:

Sa spun parintilor si fratelui si prietenilor ca sunt indragostita?

Răspuns Câştigător
| justfreelove a răspuns:

Crezi chiar atat de mult ca parerea lor conteaza cand e vorba de inima ta? In general oamenii din jur care isi baga nasu in relatia ta nu fac decat sa strice. oricum daca estiindragostita se observa si fara sa spui laughing)

| Ana_6759 explică (pentru justfreelove):

La mine nu se observa, frate.Eu stiu sa ma ascund asa de bine chiar daca in adancul inimii ma doare sa imi maschez dragostea.Fac asta doar ca sa nu afle altii.In schimb, eu ii observ foarte bine pe baietii care ma plac.Dar nu ma intereseaza de ei.Parca zbor pe alt taram cand il vad pe al meu.

11 răspunsuri:
| RyugaHideki a răspuns:

De ce nu ai mai adaugat bunici/necunoscuti/postasului/animalului de casa!? Nu trebuie sa le spui. Este mai bine cand sunteti in anonimat. Dupa pot chiar glumi pe tema asta si cand iesi afara sa iti tina predica de jumatate de ora.sa ai grija ce faci, etc. Doar la prietenele tale cele mai bune le poti spune. THE END.

| justfreelove a răspuns:

Stii, cand esticu adevarat indragostita, parca si ochii tai incep sa zambeasca si oricat de mult te-ar supara cineva ai sa te trezesti zambind fara motiv, parca visand la ceva sau cineva. Chestiile astea nu poti sa le ascunzi oricat de mult ai incerca, pentru ca sunt chestii care doar se intampla si le aflii de la altii laughing. De multe ori cand faci o pasiune pentru cineva presupui gresit ca esti indragostita, si poate e ok sa crezi asta, dar cand esti indragostit nu ai timp sa te gandesti ce spun ai tai, nu ai timp sa vezi ce fac ceilalti, pentru ca estipractic inchisa in inima persoanei iubite si traiesti numai pentru ea.
Esti inca un copil dar nu iti doresc vreodata sa te indragostesti cu adevarat pentru ca oricat de mirific pare cand auzi vb despre ea, sau cand ii vezi pe altii traind acea clipa de extazie absurda, nici nu iti imaginezi cat poate sa doara cand se sfarseste din vreun motiv stupid. E ca si cum cineva ti-ar lua cu forta motivul pentru care existi pe lumea asta si chiar si cea mai stabila persoana o sa incerce macar odata sa isi ea propria viata. bafta cu situatia ta, ca omul pana nu se arde personal, nu crede ce spun altii tongue

| DenisaAbdn a răspuns:

Nu e nimic rau in a spune parintilor tai ca esti indragostita. De ce sa nu impartasesti cu ei ceea ce simti? Chiar daca sunt, poate, putin reticenti la inceput si privesc cu teama prima ta iubire o fac din grija pentru tine, de teama unei alegeri gresite, sau de teama ca o relatie nefericita sa nu te marcheze afectiv.

| giuly a răspuns:

Crezi că le pasă?

| Ana_6759 explică (pentru giuly):

Poate le pasa in sensul ca ma indeparteaza de cel pe care il iubesc.

| roxycool a răspuns:

Cumsa nu si ew le-am spus si nu s-a intamplat nimic

| ρυƒυℓєтє a răspuns:

E alegerea ta. daca ai motive sa nu le spui. ar fi bine sa nu o faci

| Kalle a răspuns:

Prietenilor si frateluri daca esti sigura ca nu mai spun nimanui poti sa le zici dar parintilor nu cred ca e acum cazul, cand o sa ai un prieteni si relatia voastra sa fie destul de indelungata poti sa le zici de el happy

| 4Life a răspuns:

Nu fi fraiera...asta nu se spune asta se tine pentru tine, ce naiba!

| Ana_6759 explică:

Eu am zis fratelui meu astfel:"Am un mare secret care ma apasa pe suflet si simt ca am nevoie de un sfat.Cred ca ti-l voi spune peste cateva zile." Am facut o mare greseala sa-i spun acest lucru fiindca de atunci ma tot sacaie sa il spun.Este clasa a sasea si nu intelege un lucru.Eu i-am spus ca m-am razgandit si ca nu il mai spun, dar nu ma lasa.Voi ce credeti?