| Beautifuldreams a întrebat:

Sa spunem ca tu placi un baiat. Si intr-o zi vorbesti banalitati cu el, dupa care ajungeti la subiectul "love". El iti spune ca te place mult, si ca ar vrea sa fiti impreuna doar ca, ii e teama sa nu te faca sa suferi dupa' si sa nu va stricati prietenia. Ce inseamna asta? Inseamna ca el tine mult la tine si nu vrea sa te vada ca suferi? Sau inseamna ca se gandeste, ca ai pune mult suflet in relatia asta, iar dupa' vei suferi foarte mult, si nu ai mai vrea sa fiti nici macar prieteni?

5 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Parerea mea e ca tine foarte mult la tine happy. Adica e un baiat care atunci cand iubeste o fata, o iubeste nu gluma! si nu vrea sa te raneascahappy poate a trecut prin ff multe big grin. Nimeni nu poate stii ce e in sufletul celuilaltwinking

| Usagiii98 a răspuns:

Ii pasa foarte mult de tine. DAca spune ca ii e teama ca te va face sa suferi inseamna ca a mai facut greseli in trecut, a mai facut fete sa sufere si ii este teama sa nu patesti si tu la fel.Din moment ce e constient de asta (ca a facut fete sa sufere si poate face la fel si cu tine,fara sa vrea) atunci va avea mai mare grija de tine si se va purta cat de frumos va putea.Dar,acum,depinde si de tine, daca il placi sau nu, si daca vrei sa ai o relatie cu el.

http://jumatate-de-creier.blogspot.com/

| Beautifuldreams explică (pentru Usagiii98):

Ai spus, ca depinde si de mine daca il plac si daca vreau sa am o relatie cu el. Da, il plac mult si vreau sa am o relatie cu el. Ce pot face?

| Twilight a răspuns:

Mai mult prima, dar ambele pot fi.

| raluca0306 a răspuns:

Sincer nu stiu exact ce gandeste,dar parerea mea este ca daca chiar te iubea,nu mai zicea de ce se va intampla in viitor,vroia sa fie cu tine in acel moment si nu se mai gandea ce se va intampla,asta inseamna ca de fapt el nu vrea sa fie cu tine,si chiar nu vreau sa te superi pe mine, ca poate ce ti-am spus doare, dar ti-am spus parerea mea.Eu zic mai bine,sa-l intrebi clar daca vrea sau nu sa fie cu tine,fara sa mai pese ce va urma,ca poate tu il vei parasi nu el si atunci mai bine vorbiti clar si sincer, chiar daca va fi putin greu, oricum BAFTA! :*