| anonim_4396 a întrebat:

Să stai lângă ce nu iubesti, dar care te iubește. Sau să pleci?
Avand in vedere ca stii ca persoana de langa tine chiar te iubeste..si iti spune ca esti "viata lui" dar prin faptele lui te indeparteaza?
Tin mult la el, dar nu pot sa imi dau seama daca e iubire sau nu..simt sa as regreta daca m-as desparti de el, pentru ca e un baiat bunn...doar ca e foarte gelos si posesiv..si se supara din orice. Nu stiu ce sa mai fac.
Avem o relatie de un an.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca nu e atractie fizica nu e nimic e doar o iubire platonica care o simti pentru un prieten,degeaba el te iubeste daca nu simti iubire pentru el,faza ca e posesiv e ca i este frica ca il parasesti,posibil e genul de om nehotarat, imatur, gelos mai tot timpul nu cumva sa se uite vreunu la tine, cu asemenea om nu ai ce viitor sa ai, eu spun sa il lasi spre binele tau

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai indoieli, inseamna ca nu-l iubesti intr-atat de mult, incat sa-ti sacrifici viata sa stai langa un barbat pe care nu-l iubesti cu tot sufletul!
Sfatul meu: altul!

| WaterDrop a răspuns:

Te-a lovit deja? Nu?! Awww :( Mai stai pana o face macar. Daca nu o face este un las. Ce barbat te inseala cu alta fara sa te bata macar, nu?! Cand o va face, pleaca de langa el rapid, dar pana atunci stai ca sa te bucuri de spectacol.

| Xelon a răspuns:

In primul rând sa știi ca daca stai cu o persoana doar de compromis iti faci rau si ți-e dar si lui, toți meritam sa fim Fericiți cu persoana potrivită alături, iar daca tu i-l minți ca i-l iubești i-l ții legat de o relație care nu are viitor, sfatul meu spune-i adevarul chiar daca la început i-l va durea, in timp vei vedea ca ai facut un lucru corect.
O zi buna!

| ambicio a răspuns:

Categoric ar trebui să pleci deoarece în viață contează să fi fericit. Lumea este rea, doar tu trebuie să lupți pentru fericirea ta. Dacă este gelos și posesiv sunt de părere ca ar trebui sa îl părăsești, ai doar o viață, fă-o după regulile tale, bucură-te de ea alături de persoane cu o personalitate frumoasa.
Ai grija de tine și alege doar pentru tine, nimeni nu te va putea ajuta mai târziu, toată lumea se gândește doar la ei înșiși. Trăim într-o lume egoistă și rea iar noi înșine suntem cei mai importanți.