| ForeverWarrior a întrebat:

Sal.Eu sunt timid si imi place de o fata.Ea da semne ca ma place.Am incercat nu de mult timp sa imi inving timiditatea,stiam unde are ora si m-am dus acolo,ea a venit pe afara,dar a venit o profesoara si a vorbit cu clasa ei si cu ea.Era si multa lume in jur.Cu cateva saptamani in urma am mai incercat asta,atunci eram numai noi 2,si ea a venit la geam langa mine,dar eu am inghetat parca,nu-mi gaseam cuvintele,dar am cerut sfaruri si incerc sa scap de timiditate.Azi am vazut-o din capatul coridorului si ma indreptam spre ea,si cum m-a vazut a si intrat in baie,eu aveam intentia sa vorbesc cu ea,dar daca s-a bagat in baie.Am mai vazut-o afara cu colegii azi si cand eram cam la 50 de metri,ea a intrat in cladire si n-am mai vazut-o.Ce credeti,e timida?semne ca ma place a dat,eu i-am zambit de vreo doua ori mai discret.Ce credeti?O plac foarte mult si nu-mi place sa vad ca ma respinge.AAA am facebookul ei,ma ajuta cu ceva?Dati-mi sfaturi va rog si spuneti-mi ce sa fac si ce credeti despre ea.

2 răspunsuri:
| ateu123 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sasi invingi o data teama aia daca ai observat ca te place presupun ca nu visezi cu ochii deschizi, vorbeste cu ea stiu ca e greu chestia asta dar crede-ma timpul trece isi va gasi pe altu si vei regereta cum am patit-o si eu cu o fata acum se marita, fa-ti curaj si vb cu ea bine nu o lua direct cu iubirea, daruiesti o floare si vb cu ea poate aveti acelasi pasiunii, eu unu imi plac plimbarile poate si voua o sa va placa asa ce incepe, mereu inceputul e greu http://desopera-stiinta.blogspot.com/

| TheArtIsMyDrug a răspuns:

Buna! In primul rand trebuie sa recunosti ca esti timid ceea ce vad ca ai facut in fata intregului inernet. Acum esti din ce in ce mai aproape de a-ti invinge timiditatea.
In al doliea rand, trebuie sa urmezi acesti pasi:
1. Incepe ziua prin a citi aceasta lista
2. Asuma-ti un risc
3. Fa o lista cu reusitele tale
4. Stai mereu dreapta (o persoana prezentabila are de castigat)
5. Spune-ti parerea cu orice ocazie
6. Gandeste mereu pozitiv
7. Gandeste-te ca esti o luptatoare puternica, ce poate invinge orice, in orice fel de circumstante
8. Lasa teama de ceilalti la o parte
9. Zambeste cat mai des
10.Imbraca-te frumos (acest lucru te va face mai increzatoare, deoarece daca te simti frumoasa te simti si bine in preajma celorlalti)