| ForeverWarrior a întrebat:

Salut.Eu sunt timid si imi place de o fata.Ea da semne ca ma place.Am incercat nu de mult timp sa imi inving timiditatea,stiam unde are ora si m-am dus acolo,ea a venit pe afara,dar a venit o profesoara si a vorbit cu clasa ei si cu ea.Era si multa lume in jur.Cu cateva saptamani in urma am mai incercat asta,atunci eram numai noi 2,si ea a venit la geam langa mine,dar eu am inghetat parca,nu-mi gaseam cuvintele,dar am cerut sfaruri si incerc sa scap de timiditate.Azi am vazut-o din capatul coridorului si ma indreptam spre ea,si cum m-a vazut a si intrat in baie,eu aveam intentia sa vorbesc cu ea,dar daca s-a bagat in baie.Am mai vazut-o afara cu colegii azi si cand eram cam la 50 de metri,ea a intrat in cladire si n-am mai vazut-o.Ce credeti,e timida?semne ca ma place a dat,eu i-am zambit de vreo doua ori mai discret.Ce credeti?O plac foarte mult si nu-mi place sa vad ca ma respinge.AAA am facebookul ei,ma ajuta cu ceva?Dati-mi sfaturi va rog si spuneti-mi ce sa fac si ce credeti despre ea.

Răspuns Câştigător
| Gabitza00 a răspuns:

Nu mai fi timid.intreab-o ce face cat mai des zambeste-i, fa-i cu ochiu si ca te evita ins ca te place si eu evit un baiat ff des desi il plac ff mult inget in fata lui pur si simplulaughing... cere-i id-ul d mess...si vb cu ea p fb mai intai fa-o sa rada sigur te va ajura. funda?

Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Sburatorul a răspuns:

Prin aceeasi situatie am trecut si eu, cu multe sentimente / fluturasi etc. si din cauza timiditatii nu am facut nimic, ba chiar am dat-o in bara.
Ziceai ca ti-a dat niste semne ca te place. care sunt alea? Ca si eu cu fata de care imi placea din liceu schimbam zambete odata cu salutul. Daca iti zambeste o fata asta nu inseamna neaparat ca te place, doar ca e draguta. Iti zic asta ca sa nu faci aceeasi greseala ca mine si sa pui o gramada de sentimente de la inceput sau sa incepi sa iti faci sperante, ca nu ai de unde sa stii cum va fi rezultatul final.
Probabil acum simti ca ai face orice pentru ea, dar timiditatea nu o sa iti dea voie sa ii zici asta si ea nu va avea de unde sa stie ce simti tu pentru ea. Asa ca vezi cum treci peste timiditatea asta, ca dauneaza grav vietii si nu ne ajuta cu nimic laughing
Facebooku te ajuta doar la schimbul de likeuri/commuri.
In caz ca nu ai id-ul ei, fa-ti curaj si cerei-l. Eu am tras de mine 3 saptamani sa imi fac curaj sa ii cer idu fetei de care imi place laughing.
Sa il ceri fata in fata, nu prin Facebook.
Poti aplica ''regula de 3 secunde''. Cand o vezi pe hol ii zici ''Buna'' in mai putin de 3 secunde, fara sa te gandesti la nimic, altfel te bagi la idei... si restul o sa vina de la sine.
Succes mosule!

| AlinKun a răspuns:

Pai poate incearca ea sa faca primul pas dar n-are destul curaj daca zici ca te vede si cauta sa faca altceva incearca inca 1data sa ii zici ce simti si ar fi de preferat fata in fata nu pe facebook/mess/skype/twitter sau alte chesti
strangeti tot curajul si fa-o crede-ma merita
succes!