| baiatulxboyx a întrebat:

Sal TPU, am avut mononucleoza acum 3 luni si stiu ca se transmite prin sarut. Dupa cat timp am voie sa sarut fara sa o transmit mai departe?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cam la 6 saptamani de la vindecare.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, 6 saptamani dupa ce nu ai mai avut ganglionii umflati.

| cossmy a răspuns:

Si eu am avut si doctoru mi-a spus cam un an...acum nu stiu sigur, dar stiu ca virusul ramane in stare latenta in organism si din cand in cand mai poate fi transmis. Asa ca ai grija cine'i "norocoasa" pe care o cadorisestilaughing. Glumesc. Nu stiu sigur, dar eu 6 luni am stat p tusha. Momentan ea n-are nimic (si sper nici sa nu aiba) insa e nasoala boala...succes cu ea si spor la sarutat dupa ce'ti trecewinking

| baiatulxboyx explică:

Brigaela. care vindecare? adica vrei sa spui ca dupa 6 saptamani dupa ce au trecut cele 6 luni?

| baiatulxboyx explică:

Aaa... pai au trecut deja vreo 2-3 luni de atunci laughing. Stiu ca in vacanta de craciun am stat 1 saptamana numai in casa si deja dupa 2 saptamani eram fresh ca inainte. Deci de acum pot saruta nu?big grin