| Sandhya a întrebat:

Stie careva daca radiatiile chimioterapie, (acele citostatice) se transmit de la bolnav la sanatos caci bunica mea face aceste radiatii si mama a auzit in strainatete ca s-ar transmite (nu stiu in ce sens) si sa stam mai departe de bunica.
Aveti cazuri asemanatoare si stiti ceva de acest lucru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andrei_Mardare_1999 a răspuns:

Bunicul meu are cancer. si el face citostatice. nu se transmit radiatiile. iti spun sigur.

| Sandhya explică (pentru Andrei_Mardare_1999):

V-ati interesat si voi de la cadre medicale? ca mama o tine tot pe a ei, si de aceea as vrea sa stiu din surse sigure.

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.pacientcancer.ro/tratament-cancer/radioterapia.html
Citeste si te vei lamuri.
O seara buna:)