| 90ro a întrebat:

Sal TPU am si o problema am 20 de ani si nu am avut nici o prietena si asta nu se datoreaza faptului ca as fi urat ( chiar mai primesc complimente pe strada de la fete in trecere pentru ochi :d ) sau mai stiu eu alt ceva de genu, poate putin timid la inceput, dar pur si simplu nu am avut ocazia, de ex. la mine in cartier nu iese nimeni afara toti stau in casa la liceu am avut la ocazii in prostie dar toate aveau prieteni care erau de vreo 30 si erau prea smecheri (im-i place sa respir happy ) preteni mei nu ies ca stau ca tocilari sa invete sau merg la sala dar de iesit in oras sa isi arate muschi nu vor si pur si simplu am avut ginionu sa ajung in situatia actuala. As dori niste sfaturi pls! :d

8 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Eu sunt fată şi am 21 de ani.Care e problema? E mai bine să stai singur, decât lângă cineva care să profite de tine. Învaţă să te bucuri pentru ceea ce ai. Încă nu ai găsit fata potrivită pentru tine, altfel mergeai până în pânzele albe pentru ea.

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Pai,pandeste o fata,iti place vb cu ea, invit.o la suc.
NU cred ca esti atat de urat, ca sa nu iasa nimeni cu tinewinking

| mona a răspuns:

Stai linistit, ce i a tau e pus deoparte

| xXx_6966 a răspuns:

Cautati si tu prin net vreo prietena.am fost si eu timid.dar acum am intrecut masura de indrazneala.concentreazate asupra situatiei si nu-ti fie frica. spune-i tot ce simti si tot ce vrei sai spui...nu-ti fie frica,,. Bafta!

| ankappa a răspuns:

Buna :*
pentru inceput : de unde estilaughing? smug
asa...
ai o problema, timiditatea, dar in schimb esti dragut thinking
pai, in general, fetele care au tupeu de a se baga in seama cu tine si de a-ti face complimente e evident ca vor ceva.
TU dc nu accepti avansurile care ti se fac?
au prieten smecher, cu bani... etc. mdea... fite si impresii.
Daca vrei, poti avea o relatie, dar nu cred ca nu ai avut niciodata nici o prietena.
e greu de crezut.
Dc nu ai tupeu si nu te bagi tu in seama cu fetele? Multe nu au prieten laughing

| Missdaydreaming a răspuns:

Cum adica pentru ca esti urat? Nu exista asa ceva! Fii increzator! Si nu cauta o prietena... doar fii calm, fii tu insuti si va aparea ea la momentul potrivit. Eu un sunt o fata urata, dar totusi au existat baieti [2, chiar 3] care au putut gasi ceva frumos fie la mine, fie in mine ceea ce imi demonstreaza ca a fi tu insuti si a nu te ascunde din cauza unor defecte fizice este esential in a fi remarcat(a) de o persoana care sa te si merite. Fruntea sus! :* Tin sa mentionez ca am 15 ani, daca ti se pare ca nu as fi destul mare, matura sa te sfatuiesc nu-mi lua in considerare sfatul. Si daca vrei sa mai vb despre problema asta [din moment ce o am si eubig grin] imi poti lasa un mesaj cu id tau. happy

| NeGaTiwE a răspuns:

Pai daca chiar iti place de o fata iesi mai mult cu ea in oras du-te la un film sau fa ceva ce ii place ei si atunci sa vezi u nu te mai scapi de ealaughingIncearca sa o faci pe ea sa se simta bine chiar daca zice si o gluma proasta sa razi asa otara ca sa nu se simta prostlaughing Succes

Răspuns utilizator avertizat