| jony92 a întrebat:

Sal TPU. Eu stau cu o fata 2 de doi ani. Prietena ei cea mai buna (si alti prieteni prietene comuni/e)imi zic ca am suflet bun,ca sunt genul de persoana pe care orce fata ar vrea sa-l aiba pentru o relatie serioasa, ba chiar imi zic, ca sunt prost. De ce? Pentru ca ii fac voile.are nevoie de mine sunt acolo, vrea ceva daca pot ii ofer. Urat nu sunt.amuzant sunt,gelos da greseste ii zic. Dar ea nu e multumita niciodata, e rea cu mine, rasfatata de ai ei parinti. De ex: sa zicem ca ne vedem la 19-30 si se intampla sa nu pot ajunge la timp,s-a suparat iar ne certam. Ba mai mult, mi-a dat papuci ca sa vb cu unu cu ochi albastri i s-a facut dor de mine, ne-am impacat.ba am prins-o vb pe mess cu fostul atat de frumos incat am crizat de nervi( scuza :eu cu fostul am vrut sa o facem geloasa pe fosta lui) acum mai nou se duce la club cu x, y fara mine (nu pot, nu sunt in oras) mie imi zice ca nu mai are mesaje dar cu "m" si "n" are...si lista poate continua. Ce sfat imi dati? Eu in momentul de fata sunt atat de prost incat nu realizez ca mai sunt si alte fete. Dau funda celui mai sincer si informativ raspuns.

Răspuns Câştigător
| AleexaIoana a răspuns:

Cum au mai spus cativa pe aici da isi bate joc de tine! din moment ce este rasfata crede ca poate face ce vrea ea cand vrea ea si cu cine vrea ea, te manipuleaza stiind ca ti la ea si ca o sa faci tot ce iti cere. Sfatul meu ar fi sa te indepartezi putin cate putin sa o tratezi mai indiferent stiu ca este destul de greu in conditiile in care ai sentimente dar numai asa te poti convinge daca intr-adevar tine la tine si totusi daca observi si esti constient nu e persoana potrivita pentru tine las-o stai linistit fiecare o sa primeasca ceea ce merita! Bafta.

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Singur te-ai pus in situatia asta,esti haina ei de vreme rea,e sigura de dragostea ta si nu-i pasa,stie ca orice ti-ar face tu o vei ierta...
Daca n-ai ierta-o de vreo doua ori,daca i-ai face si tu,macar o saptamana,ce-ti face ea tie,lucrurile s-ar lamuri, sau ar lupta pentru voi, sau v-ati desparti pur si simplu.
Tu tii relatia asta vie, nu voi amandoi.
Daca-ti place, continua.
Dar eu as incerca sa aflu adevarul.

| Zenithf a răspuns:

Vorbeste cu prietena ei, sa-ti dea ea un sfat, va cunoaste bine pe amandoi si stie mai multe decat oricare de pe TPU ce este intre voi. Daca auzi de la ea ce ti-as fi scris eu, mesajul (nostru) va fi mai clar pentru tine.

| mona a răspuns:

Fata asta probabil a fost tinuta in puf si crede ca toata lumea e la picioarele ei, cred ca te joaca pe degete cum vrea ea, schimba putin foaia si nu mai lasa dupa ea sau las-o sa isi bata joc de altul

| neutrino a răspuns:

Ai perfecta dreptate, in ceea ce te priveste. Tu te cunosti cel mai bine.

| h3r a răspuns:

Sper că am citit prost...ce treabă ai tu cu fostul, și mai ales să o faci geloasă pe fosta lui?
Te-ai caracterizat perfect, fără supărare.

| AliGab a răspuns:

"Eu in momentul de fata sunt atat de prost incat nu realizez ca mai sunt si alte fete." - cred ca raspunsul ti l-ai dat singur, dar nu in sensul ca esti prost de-a binelea ci pur si simplu esti indragostit. Insa Atentie ca daca reciproca nu-i valabila risti foarte mult. Singurul lucru pe care il mai poti face, daca ea iti demonstreaza din plin ca nu-i pasa de tine, este sa te desparti de ea. Alegerea iti apartine bineinteles, dar parerea mea personala este ca mai bine suferi ca te desparti de ea si iti gasesti pe cineva cu care sa existe reciprocitate in dragoste, decat sa fii cu cineva careia nu-i pasa de tine. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a votat, esti prost!

Intrebarea e daca ramai asa sau faci ceva in legatura cu asta? E clar ca "iubita" ta e la fel de implicata in relatia voastra cum sunt si eu. Stai, eu sunt implicat mai mult, macar nu imi bat joc de tine...

| WildDream a răspuns:

Eu cred ca realizezi dar nu vrei sa crezi ca ea doar isi bate joc de sentimentele tale. E doar o rasfatata dar prost crescuta. Te minte, te inseala, esti iubitu ei cand are ea chef, de ce mai stai cu asemenea specimen? Eu sa fi fost baiat as fi bagat-o pe unde a iesit de mult laughing
Ce o sa faci in continuare depinde numai de tine, daca iti place ca ea sa tina lesa si tu sa stai cuminte in ea atunci nu ai decat sa continui.

| vampir004 a răspuns:

Esti prea folosit, mai bine cauta mai mult si o sa gasesti si pe cineva bun

| 26Geo a răspuns:

Parerea mea, da-i papucii tipei, nu te merita, isi bate joc de tine.Nu merita nimeni sa fie tratat ca un prost de o fata, oricat ar iubi-o sau invers.Relatia voastra nu va dura oricat ai incerca tu, tot te va parasi pentru unu si altu si te va insela daca nu a facut asta pana acum.Cauta alta care sa te merite, nu sta cu toate panaramele.Bafta

| IlieAlex a răspuns:

Dai viteza, si gata, din cate vad relatia voastra nu este serioasa si sunteti si mici de varsta, deci mai ai de trait, mai ai de cunoscut diferite fete, e pacat sa te opresti aici pentru ceva timp. Fete sunt garla.