| Anky31 a întrebat:

Buna is confuza si nu stiu ce sa fac,fostul meu prieten vrea sa ne impacam,ne-am certat dintr-o banalitate si am stat despartiti aproape o luna,intre timp un amic ii placea de mine de mult timp numai ca eu aveam prieten,amandoi se cunosc,fostul ii gelos ca imi lasa amicul acesta like,comenturi,, etc, dar inca tin la el am stat 2 ani si a fost prima mea dragoste,dar inainte sa ajunge in punctul despartiri ne certam din orice banalitate,mi dor de el,dar am ajuns sa tin si la amicul acesta,nu stiu ce-i cumine,nu-i corect ce fac,vorbesc cu unu,ma decid sa termin cu celalat cand sa ii spun,ma determina sa renut la celalat si nu stiu ce sa fac,amicul acesta acuma s-a suparat pe mine deoarece am vrut sa discut cu el acest subiect, as vrea sa fiu cu el dar ii defiecare data cand am avut ocazia, el ma determina sa nu fac acest fapt, deoarece este foarte orgolios nu aceepta greseli si ii genu de persoana care nu crede in dragoste pentru el iubirea ii cea tragic (i-a murit iubita si cel mai bun prieten intr-un accident de masina), a trecut 3 ani,dar el cand se indragostese de o fata ii da papuci,nu vreau sa ajung sa ma indragostesc de el si sa imi dea papuci fara motiv,is sensibila, nu stiu ce sa aleg si pe cine, va rog dati-mi sfaturi

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Serios, ia o pauza - 2, 3 saptamani, judeca la rece. Cat timp te intalnesti cu oricare, esti confuza si nu stii ce sa faci, asta ai zis-o chiar tu.

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Mai bine te impaci cu fostul pentru ca e clar ca ideea de a fi cu amicul tau nu prea nu prea iti place 100%.

| iubesc a răspuns:

Mai bine ti-ai lasa tu acest amic deoparte, daca tot iubesti pe cineva cum spui tu de ce iti mai complici viata? Nu lasa sa treca 2 ani fara rost.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Ar trebui să te decizi pe cine iubeşti. Probabil tu îl iubeşti pe acest amic doar ca prieten cum ai făcut-o şi până acum şi nu eşti sigură dacă asta. Asta ar trebui să fie! Şi ar trebui să-l laşi deoparte şi să fiţi doar prieteni dacă este aşa cum este. Nu lăsa cei doi ani să treacă fără rost, împacă-te cu el şi cereţi scuze dacă tot a fost o banalitate motivul pentru care v-aţi certat.

| Danysan a răspuns:

Cel mai bine pentru tine e sa cauti atal persoan nici pe fostul nici amicu respectiv. Daca o sa ai o relatie cu amicu de care zici si esti o fire realista si sensibila -o sa suferi si mai mult...Tu trebuie sa cauti un baiat care sa te iubeasca si sa nu te mai raneasca desii in ziua de azi sunt fff rari. Funda?:-D?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Danysan):

Ma, ce faci, imi remixezi raspunsul?

| Danysan a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu degeaba sunt DJlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandoi sufera de gelozie si orgoliu, uita-i pe-amandoi si cauta-ti un baiat care se potriveste ateptarilor tale dar nu uita ca fara comunicare, respect si intelegere dragoste nu exista

| alezander12 a răspuns:

Alege amikul... daca vei tine la el se va indragosti de tine si relatia va fi de durata.

| Alexu9696 a răspuns:

Raspunsul corect este niciunul ditre ei cand mereu trebuie sa alegi intre doua persoane, inevitabil lucrul corect e sa nu alegi pe niciunul, cauta pe altcineva