| marcel_2882 a întrebat:

Ieri mi s-a intampla ceva ciudat fara ca nimic sa anunte acest lucru! persoana la care tin si care la randul ei tine la mine m-a pus offline pe messenger. dar nimic nu anunta lucrul asta. nu ne-am certat etc.intreabarea mea este sa-i spun sau nu lucrul asta? dati-mi niste sfaturi happy

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da vorbeste cu el si rezolva problema.

| gigiro a răspuns:

O mare Tragedie! Oare poate sa te puna off? Eu stiam ca nu se poate, dar ma rog, nu le am cu chestiile acestea.Normal,este ca sa discuti orice cu persoana la care tii si care la randul ei tine la tine.Dar mai intai, convinge-te daca ea putea sa e puna pe tine pe off.

| IloveME a răspuns:

Sincer lucrul asta dovedeste ca nu tine la tine deloc.
vb cu el, clarificatzi relatzia daca nu singura si uital.nu va fi usor dar mai bine acu decat ma tz!

| sagetator a răspuns:

Esti sigur ca te-a pus off? daca asa este, atunci ce mai astepti?, inseamna ca are pe altcineva si nu poate sa converseze si cu tine in acelasi timp. Dar totusi, spune-i, sa nu luam decizii pripite. Poate ca are un raspuns logic, credibil. Intreab-o!

| Allexaandraa a răspuns:

Nu ii spune lucrul asta, pe urma spune ca il verifici etc.Mai bine taci si gata, si daca se mai intampla chestii de genul asta vorbeste cu elwinking.

| mishi a răspuns:

Eu sunt de parere ca ar trebui sa-i spui.sigur e un motiv bun petru care a facut asta(nu ave a chef sa vorbeasca cu tine, nu voia sa-l deranjezi, sa nu stii ca el este online)sau poate ca i ai facut tu ceva fara sa ti dai seama iar pe el l-a deranjat si acest lucru trebuie discutat petru a rezolva eventuale conflicte.

| Ştrumpfiii a răspuns:

Da,vorbeste cu ea/el. Poate are pe altcineva si a scris la status despre altcineva. Sfatul meu este sa intri in vorba cu el pana cand o sa.i pui tu intrebarea [Dc m.ai pus offline!?"] Sper ca te.am ajutat :*

| Thundermare a răspuns:

Inainte sa dau orice sfat tin sa te avertizez ca femeilor le plac MUULT dramele si le plac sa ne testeze. Ce ai patit tu este probabil un test sa vada cum reactionezi. Acum daca te panichezi si incepi sa o suni si sa pui multe intrebari vei parea sa fi un "disperat"! Daca nu o suni si nici nu ridici problema va zice ca nu iti mai pasa si ca esti egoist si un porc.

Sfatul meu: Vorbeste cu niste prieteni (preferabil grup mixt de fete si baieti) si iesiti in oras. Apoi sun-o si spune-i ca iesi cu prietenii in oras si da-i de inteles ca vi se poate alatura. Daca accepta nu aminti problema cu Ymsgr pana cand nu zice ea ceva. Daca refuza spune-i ca va mai auziti.

Ce se va intampla: Ea isi va pune o mie de intrebari! nu va intelege ce se intampla pentru ca ambele scenarii pe care ea le-a imaginat nu vor avea sens, in schimb cu cat se va gandii mai mult la tine cu atat atractia va devenii mai mare asa ca tu ai de castigat!