| alexb0y1998 a întrebat:

Sall! am cateva intrebari.:d 1) Care e diferenta dintre a place un baiat/fata sau a iubi un baiat/fata 2) Mie imi place sau iubesc(daca inseamna acelasi lucrulaughing) si am pus alta fata sa o intrebe asa"Iti place de Alex(eu)?"si ea s spus "Nu stiu" happy (stie ca eu o plac) Din cate stiu "nu stiu" inseamna ca incet incepe sa aiba sentimente pentru mine? Eu incerc sa vb cu ea sa intru in vorbe si nu ma respinge.ma inteleg bine cu ea.:d deci sa nu va bateti joc de intrebari.Bye! wave

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

1.Diferenta e enorma,dar la scara redusa pot sa-ti spun ca iti pot place mai multe persoane in acelasi timp, dar, de iubit, poti iubi numai una!
2.Noteaza ca fapt pozitiv ca n-a spus NU.Deci,e posibil sa ii cam placi.Da-i timp sa se hotarasca!
Succes!

2 răspunsuri:
| Roa a răspuns:

Pentru a ajunge sa iubesti pe cinea trebuie pentru inceput sa il placi...deci cine stie?! poate ea chiar tine la tine

| ByanKa_1860 a răspuns:

1) Poi a place e si cum ai spune ca e buna sau draguta laughing
A iubi inseamna ca simti ceva pentru ea si ca iti este greu sa nu o vezi, ti.e dor de ea etc laughing
2) Da sau te considera dragut big grin