| alleluiah a întrebat:

Dau funda!
Care e diferenta intre a iti placea un baiat si a-l iubi? Adica de unde stiu daca il plac sau il iubesc?

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sunt doua lucruri diferite, cand iubesti o sa-ti dai seama

| EvilThoughts a răspuns:

Atunci când iubești pe cineva, fericirea lui este fericirea ta.Atunci când el zambeste, si tu zambesti, atunci cand sufera, si tu suferi.
Doua persoane care se iubesc, nu se comporta ca „doua persoane", ci ca un intreg.

Răspuns utilizator avertizat
| xanderblackx a răspuns:

Hmm... mai intai, punand o astfel de intrebare, tu nu stii ce-i aia iubire. ai o varsta inca frageda si nu cunosti inca multe lucruri legate de partea "sentimentala". ideea e simpla, ramai la "placut", place-l cat mai mult si in rest fi o eleva buna! este cel mai relevant sfat pe care ti l-as putea da. numai bine

Răspuns utilizator avertizat
| stef112 a răspuns:

Cand il placi te atrage aspectul fizic si il poti uta destul de uosr, daca il iubesti nu tine neaparat de aspectul fizic si nu il poti uita foarte usor. La mine dureaza sa uit pe cineva pe care iubesc cam 3 luni 4... Bafta!

| extreme0708 a răspuns:

Daca il iubesti inseamna ca te gandesti doar la el dintre toti baietii si nu ai dori sa faci nici o chestie afectiva cu altul.
Daca il placi doar inseamna ca simti numai o atractie fizica pentru elhappy

| Anastasya01 a răspuns:

Inima iti spune.)Simti asta

| Copiluț a răspuns:

Normal asta vine din inima. dar zic si eu la general : Cand placi o persoana. simti o atractiee ciudata. si in acelasi timp simti ca nu te poti desparii de acea persoana. si cu timpul ajungi sa o iubesti. si chiar nu poti sa stai fara ea. Nu stiu cum sa explic. Dar sper ca te-am ajutat.; o3

| Cupcake2001 a răspuns:

Pai daca il/o placi ai vrea sa ramai mai mult cu el/ea, cand il/o vezi zambesti, vorbesti foarte mult cu el/ea, mergi peste tot unde merge si daca il/o vezi cu alta persoana te gandesti ca "Dc nu am fost in locul lui/ei. Sa sper ca te am ajutat NOROC!

| Mede15 a răspuns:

Cand iubesti un baiat te gandesti mereu la el, ai vrea tot timpul sa stai cu el si cand ii auzi vocea sau il vezi nu te poti opri din zambit. Daca doar il placi te gandesti doar la cum arata si ai vrea sa fi cu el, dar nu chiar pentru toata viata pentru ca ai sti ca te plictisesti de el! Succes...