| NiallsFutureWife a întrebat:

Sall!

Am o intrebare si va rog sa ma ajutati!

Deci. poveste lunga.Este un baiat pe strada mea (nu dau nume) foarte dragut, am fost cu el (ciudat a fost ca eu l-am intrebat daca vrea sa stea cu mine, m-am simtit prost dar macar eram cu baiatul pe care l-am placut de cand eram mica)asa. Nu prea a mers, adica chiar nu a mers tineam mortis sa ne vedem dar el este mereu cu prietenii lui, nu vroiam sa -l despart de prietenii lui pentru ca si eu am si tin la ei dar hei timpul pentru mine nu a existat niciodata. Am vorbit numai pe mess spunea ca ma palce si sa cred in el(am crezut pentru ca mi se parea sincer)mereu i ceream sa iesim si chiar si el ma mai intreba daca am timp liber. Dar nu ajungea niciodata sa se vada cu mine gasea cate un pretext. dar apoi cand mergeam prin parc il gaseam cu prietenii la fotbal.In fine sa trecem mai departe. Ce ma ranit foarte foarte tare... eram in parc cu cea mai buna prietena si i-am dat un sms dsaca vrea sa vina in parc si a spus ca nu pentru ca iese cu prietenii si se supara.Chestia care m-a ranit a fost gandikre imatura (prietenii se supara dar eu?). Peste multa vreme n-eam desprtit(adica nici nu se numeste o despartire pentru ca noi n-am prea fost impreuna) N-eam despratit pentru ca a gasit o fata si a incercat sa se cupleze cu ea dar l-a refuzat.

Acum a trecut ceva timp si inca il mai plac.

Eu sunt mai timida.

Dar ce sa fac sa il am si sa putem sa fim iuviti in adevaratul sens al cuvantului.

PS:am 13 ani da stiu sunt cam mica dar sincer si asta o spun din inima nu mi-a placut un baiat asa mult niciodata si mi-e dor sa vorbesc cu el si sa il si vad!

Ce sa fac ajutati-ma

Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Ella_6945 a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti deschis cu el.sa ii zici ce te deranjeaza,iar daca te iubeste va incerca sa schimbe lucrurile si sa isi imparta timpul.Dar,daca nu face asta,nu te merita, iar in timp il vei uita si vei gasi pe cineva care sa te iubeasca si sa isi faca timp pentru tine.
Plus ca el, daca are tot 13 ani, e imatur si nu stie ce inseamna sa tii cu adevarat la cineva

4 răspunsuri:
| cosmin21 a răspuns:

Cautati unu mai matur, ala sigur e poponar, prefera fotbalul cu baietii in locul unei fete.

| Dudăăăă a răspuns:

Off.Cam greu
Ai dreptate in tot ceea ce spui.Adica,probabil el nu prea stie sa tina o relatie. Poate din asta ii e frica sa iasa la o intalnire cu tine.
Nu stiu.nu cred ca e ceva de facut.Doar sa il tragi dupa tine undeva intr-un loc unde sa fiti numai voi 2 si sa va dati sentimentele pe fata.Succes! Pupiciii:*:*:*:*:*:*:*:*Sincer, nu m`i se pare ca esti mica sa ai un prieten la 13 ani atat timp cand este vorba doar despre lucruri sentimentale.

| klaudia_4431 a răspuns:

Incearca sa te apropi din nou de el sa vorbesti cu el,si dupa fi indiferenta cu el, daca te simte ca-ti place de el asa se va purta, fi indiferenta cu el.pe barbati indiferenta ii atragebig grintrust me

| alina_9053 a răspuns:

Ar trebui sa-i zici tot ce simti.Si daca vezi ca chiar nu reusesti mai bine lasa-l pentru ca si eu am patit am stat cu el 2 luni dar degeaba ma iubeste inca si acum si eu il iubesc dar intre noi nu mei este nimica