| FatFrumos112 a întrebat:

Sall Rpu am o MARE problema.Sunt in clasa a 10-a si imi place de o colega de clasa.Problema este ca nu stiu cum sa ii zic..de fiecare data cand vorbesc cu ea ma pierd si nu stiu ce sa ii mai spun.Eu sunt si mai timid.Ce as putea sa fac sa nu mai fiu asa timid si sa pot vorbi cu ea fara sa ma pierd.Va rog ajutati-ma

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sau renunti la timiditate si inveti sa curtezi fata, sau...o pierzi. Sper ca nu te astepti sa vina ea la tine si sa-ti sara in brate. Ai incercat sa-i oferi o floare si sa o inviti la un suc?

| Dariusuu a răspuns:

Știi de ce ești timid?

Pentru că nu ți-a dat șansa să fii tu însuți în preajma ei sau poate că nu ai petrecut suficient timp cu ea.

Nu dispera, amintește-ți că nu ești acolo s-o impresionezi ești acolo doar să o cucerești frumos.

Mult curaj!