| OMicaRebela666 a întrebat:

Deci(fara deci laughing imi place de un baiat si ne asemanam foarte mult,adica ne place GTA V, uram LOL si altele.Ne cunoastem pe Facebook, si nu ne stim in viata reala.Suntem in aceiasi scoala si el e cu un an mai mare ca mine.L-am rugat sa ne intalnim, dar nu vrea.Stiti de ce nu vrea sau cum sa il fac sa vrea?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Tu si alte cateva milioane placeti acelasi lucruri, dar asta nu inseamna ca va si placeti ca oameni, sau va simpatizati.
Faptul ca baiatul ala nu vrea sa se intalneasca cu tine, iti spune clar ca nu-i interesat de persoana ta si din pacate, nu te place.
Trebuie sa intelegi ca baietii nu-s papusele, sa le pui cum vrei tu si sa stea acolo nemiscate, sa execute ce le pui sa faca, baietii au personalitate si sunt fiinte vii, cu creier si inima, cu putere de decizie, cu simpatii si antipatii.
Daca ti-a spus NU, inseamna ca nu te place si doreste sa-l lasi in pace!
Invata sa respecti oamenii si dorintele lor.
Inca un sfat pe care il dau intotdeauna fetelor: niciodata sa nu faci tu avansurile, baiatul se simte ofensat, te considera disperata si te respinge.
Ai ramas cu buzele umflate, datorita greselilor tale.
Nu-i nimic, este bine sa inveti din greseli si sa nu le mai repeti vreodata, ca sa nu fii tot timpul respinsa de baieti.

3 răspunsuri:
| Pokahontas a răspuns:

Daca va plac aceleasi activitati nu inseamna cai place si de tine adica poate el te vede ca o amica cu care se joaca jocuri parerea mea

| Jone1234 a răspuns:

Spune-i ca ai pus mana pe GTA VI si sa vina la tine de acolo mai ai nevoie de lanturi/franghie, o bata si un subsol parasit din care sa nu il auda nimeni cum tipa dupa ajutor sau poti sa-i zici ca il simpatizezi. Bafta