| AaN56 a întrebat:

imi place de o fata dar stiu si parinti mei si ei nu mai ma lasa acum sa mai vorbesc cu ea sa ies afara etc.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Garçon a răspuns:

Dacă zici că tu ai treisprezece ani și ea are șaisprezece, atunci acesta e motivul. Probabil părinții tăi cred că nu ești încă pregăti pentru o relație sau o consideră prea mare pentru tine și cred că dacă va accepta să fie-ți fie iubită, te va folosi, deoarece ești mai mic decât ea. Eu zic să-ți asculți părinții, pentru că nu știi ce fel de persoană poate să fie fata asta. Sunt sigură că vei găsi dragostea adevărată și că acea fată specială te va iubi pentru că ești tu. Mult succes!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Intreaba si tu motivul, ca nu cred ca au luat hotararea asta asa din senin.

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Buna!
Parintii tai nu iti vor decat binele.Probabil stiu ei ceva despre aceasta fata si nu vor ca tu sa suferi.
Ai putea vorbi cu ei. Poate in felul asta te va lamuri.

| k_7073 a răspuns:

Sa te asiguri sa nu cumva sa nu aive dreptate ai tai

| AaN56 explică:

Iam intrebat de mai demult si a spus ca e mai mare decat mine si ca inca nu sunt pentru fete ca o sa am timp(eu am 13 ani ea 16)

| jimiciu a răspuns:

Pai nu stiu intreaba-i de ce nu te lasa sa vorbesti cu ea! Poate ei au vazut ceva in neregula la ea ceea ce tu nu ai vazut.
Apropo cati ani ai tu, si cati ani are ea?