| Loomea straina' a întrebat:

Parintii tai te lasa sa suflii? nu stiu de ce dar iubitul meu devine tot mai stresat dic cauza parintilor luihappy. Nu il mai lasa sa umble noapte prin cluburi, nu il mai lasa sa doarma la mine...ETC.Ce sa fac am vorbit cu parinti lui si au spus ca asa trebuie sa se poarte un baiat de varsta lui.Mentionez ca asta s-a intamplat de 3 saptamani in coace de cand a venit matusa lui in tara. El are 14 ani:pe.Ma puteti ajuta?:-o

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Este foarte greu. Parintii mereu sunt tematori. Se tem sa nu faca baiatul cine stie ce prostie. Probabil interdictiile acestea sunt de cand cu matusa pentru ca le e rusine de ea. Probabil le-a batut obrazul ca lasa baiatul din frau si poate ajunge un derbedeu. Incearca sa vorbesti cu parintii lui si sa le explici ca va iubiti si ca daca iese noaptea nu va face nici o prostie. Sunt sigur ca vor intelege, si ei erau indragostiti la varsta voastra. Succes!

10 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Pai mai daca el are 14 ani tu citi ai?/ si doarme la tine? pai daca doarm, e la tine inseamna ca deja sunteti o fam nu?/? Au dreptate parintii dar deja au facut greseala de mult daca s-a intamplat si acum ii tin din scurt., e normal ca trebuie sa invete sa faca macar o scoala de meserii cu ce te intretine mai copila si daca faci si un bebe stati pe spinarea lor. esti deja,,, sa te ajut. eu sincer tia s trage o bataita si ti as arata ce sa faci tu la virsta asta sau ti as fi facut bagajul si te as fi trimis la protectia copilului ca sa aiba grija de tine pentru ca tot va pune parte asta. democratievasatisfaceti de la 12 13 14 ani offf.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Reclama-i la Protectia Copilului! Asta e dictatura curata. Auzi! Sa nu-l lase in cluburi sau sa doarma la iubita lui minora!
Iar el, ar cam trebui sa puna piciorul in prag. Doar e barbat, nu? La varsta asta atat de inaintata, mai sta sa faca ce-i spun capcaunii aia? De ce nu va luati voi un apartament si sa stati impreuna? Ca sa nu mai depindeti de toanele dictatorilor.

| adeana a răspuns:

Eu nu l-as fi lasat pe-al meu deloc sa doarma in alta parte decat acasa. M-as simti mai bine sa-l stiu acasa.
Si iesitul in club. asta se poate, dar cu masura. 14 ani mi se pare o varsta cam frageda, dar poate gandesc eu prea inapoiat.
Nu inteleg de ce va grabiti sa faceti toate lucrurile astea, aveti vreme pentru toate astea. La 14 ani ar trebui sa fii preocupat de scoala, sport, distractii diurne si poate iesiri cu prietenii in timpul zilei, in week-end pana la ora 22-23 maxim.
Cred ca el ar trebui sa vorbeasca cu ai lui si sa afle motivele exacte si sa accepte situatia, eventual sa faca fiecare parte niste compromisuri.

| andytza a răspuns:

Daca si asta inseamna ca parintii nu te lasa sa respiri atunci e grav. Teodora stiu ca multi dintre noi vrem sa fim maturi inainte de vreme dar atunci cand vine vorba de responsabilitati nu stim care, cum sa fugim. Pofita de acesti ani pentru ca nu se mai intorc si lasa `concubinajul ` pentru altii.

| betty17 a răspuns:

Logic.nu e normal ca un baiat de 14 ani sa doarma la tine sau sua umble noapte in cluburi...de la 16 ani in sus poate... e prea mic

succes

| th3mirr0r a răspuns:

Nu crezi ca e prea devreme pentru a dormi unu la altu? laughing hehehe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intru in panica! La 14 ani nu-l lasa ai lui in club?! Si ar trebui sa-l lase? Deci am sanse ca fiu-miu peste 7 ani sa vrea in club si sa doarma acasa la prietena lui? INTRU IN PANICA! AM IMBATRANIIIIT!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai intalnii cu pretenul tau! asa de des

| Kiduuuu1445 a răspuns:

Frate! :O. Eu am 14 ani fetitio si ce spui tu ma socheaza. Si eu care credeam ca parintii mei sunt,, imposibili". Tu zici ca prietenul tau are 14 ani si nu-l lasa in cluburi. Mi se pare foarte normal. Adica, sa fim seriosi, in club la 14 ani? Cat despre faza cu dormitul la tine, sunt de acord. El e baiat, tu fata, probabil parintii tai se gandesc la prostiiwinking. Si nu asa trebuie sa se poarte un baiat de varsta lui.

| xxxxloreleixx a răspuns:

Nu trebuie la varsta asta sa faca asa ceva doar sa sarute etc.