| vasi52 a întrebat:

Sall TPU, problema mea ar fi urmatoarea: am 14 ani(nu pot sa zic ca sa sunt neaparat foarte dezvoltate, totusi de multe ori conteaza)si nu am avut o prietena niciodata.Erau cateva fete care ma simpatizau si intelegeam ce vor dar nu prea imi placea de ele (dar nu asta conteaza). Foarte des jucam prin cartier adevar sau provocare si atunci cand primesc ocazia sa sarut o fata,o fac.Dar e doar un joc, nimic individual.As vrea sa primesc niste sfaturi cum pot sa ajung sa am o prietena,deoarece nu ai satisfactie cand joci acel joc, e unul copilaresc si nu e ceva legat de iubire.Nu sunt timid,dar nici foarte glumet,nu stiu ce sa fac, cativa prieteni de-ai mei au prietene si eu ma simt ghinionist.Help,poate imi ziceti cum ati procedat voi.MS

3 răspunsuri:
| Angelique a răspuns:

Ai doar 14 ani, nu-i grabă. Ai o viață întreagă în față. Decât să te combini cu o fată doar de dragul de a te combina, mai bine așteaptă...

| Alexakos a răspuns:

Ai 14 ani si jocul acela ti se pare copilaresc... mda.
insa cu jocul acesta s-au cuplat multi. ca nu simti tu nimic fata de vreo fata pe care o saruti nu inseamna ca nu poate iesi ceva de acolo.

mai vorbeste pe facebook. mai cunoaste fete vorbeste cu ele. baga-te in seama. si cand mai joci adevar sau provocare mai pune tu intrebari la fete daca aleg adevar. intrabale "iti place de mine" nu trebuie neaparat "este adevarat ca-ti place de mine?"
daca spune da. atunci incearca si sa o saruti la provocari sau ceva de genul puneti un prieten sa o puna la provocare sa te sarute pe tine (daca alege provocare si daca merge pe ea sticla)

| andreea5353 a răspuns:

Da-mi Fb tau laughing. Pai daca nu simti nimic pentru nici o fata nu ai ce face, astepti pana cand incepi sa te indragostesti. Daca iti place de vreo fata ia-o usor. Nu prea stim ce sa va zicem, noi fetele. Fiti naturali. :*