| Boundless a întrebat:

Saltuari, am 15 ani sunt baiat si am o intrebare. Acum un an prin martie am intalnit o fata cu un an mai mica ca mine de care imi placea doar ca eram foarte timid, de obicei vorbeam cu ea despre scoala pentru ca nu stiam ce altceva sa vorbesc iar pe messenger mai mult ea incepea converastia fiindca mie imi era nu stiu cum sa o intreb. La un moment dat prin vacanta de vara m-a intrebat daca am prietena si i-am spus ca nu dar mi-a fost prea frica sa o intreb daca vrea sa stea cu mine, oricum am continuat sa vorbim si dupa. Dar cand am inceput din nou scoala in toamna nu am mai tinut legatura cu ea iar intr-e timp m-am mai dezinhibat si am devenit mai libertin. Acum o luna m-am intalnit cu ea din nou si mi-am dat seama ca inca imi placea de ea dar am aflat ca are un prieten (cu 4 ani mai mare ca ea), iar acum 2 saptamani cand am fost la discoteca a avut o masa langa mine, desi nu mai sunt asa de timid cum eram acum un an tot imi era teama sa vorbesc cu ea am vazut totusi ca s-a uitat la mine de cateva ori si a zambit. La un moment dat cand stateam pe canapea o prietena de a ei imi spune ca ei (fata aceea) ii place de mine, ea a spus ca nu-i adevarat si ca prietena ei sa imbatat faza la care eu i-am tinut tira si am zis ca e ca ea (proasta faza, stiu, m-am panicat, mai bine ii ziceam prietenei ei "pai uite zice ca nu ma place"). Si dupa aceea ea s-a dus pana la baie iar prietena ei m-a intrebat daca imi place de ea, si eu ca prostul am zis ca da. Dupa faza asta nu am mai vorbit deloc cu ea pana s-a terminat discoteca si cand treceam pe langa ea nici unul nu avea nici o reactie. La 2 zile dupa asta mi-am facut curaj si am intrebat-o pe facebook ce face, nu mi-a raspuns, iar pe messenger nu am mai vazut-o online, fie mi-a dat ignore, fie si-a schimbat ID-ul de mess.

Experienta mea in dragoste e 0, voi ce parere aveti? Am procedat bine? M-a placut inainte? Credeti ca a crezut ca nu-mi place de ea (atat la disco cat si acum 1 an)? Exista vreo sansa ca sa ma placa inca? Mentionez ca m-am schimbat putin la caracter fata de acum un an dar si ea s-a schimbat.

PS: Nu incalc regula 3 cu intrebare fara raspuns deoarece am dat cateva detalii importante din care cred ca cineva cu experienta poate sa traga o concluzie si doresc pareri nu un raspuns exact.

Răspuns Câştigător
| EditionSex a răspuns:

Pai ma fazai ca daca tineai legatura si dezvoltai discutia despre scoala.De exemplu... sa iesi la un suc cu prieteni si sa o chemi si pe ea.Sau sa mai iesiti in oras sa faceti comunicare.Iar in privinta cu relatia nu stiu ce sa zic deoarece tu nu iai mai dat senzatia ca ti la ea iar ea si-a gasit pe alticneva.Nu pierzi nimic daca ati mai iei odata inima in dinti si o intrbi (daca e despartita ce acel baiat) poate ai avea o sansa daca a simtit ceva pentru tine. Sper ca te-am ajutat cat de cat

2 răspunsuri:
| NoTimeToWaste a răspuns:

Raspunsul meu e simplu dar totodata complex. Esti perfect asa cum esti, sa nu mai crezi niciodata ca va trebui sa te adaptezi la anumiti oameni. Vei vedea ca odata si odata vei descoperi acei oameni pentru care esti perfect asa! Cat despre fata asta, te-ai atasat poate/te atrage, dar nu ai niciun motiv sa suferi atata timp cat ea n-a inteles asta. Mult succes in a face alegeri bune!

| Boundless explică:

Si ce credeti ca ar trebui sa fac in continuare?