| piruleta a întrebat:

Hello TPU! Am o problema care ma tot streseaza. O sa va povestesc, aseara am fost la discoteca si am iesit afara cu un baiat, cu el am iesit si anul trecut si am vazut vara asta cand ne intalneam la nunta si chiar si in discoteca ca se tot uita la mine. Aseara eram cu o prietena si am vrut sa intru si el era acolo afara si cand m-a vazut m-a prins pe la cintura si nu m-a lasat si am ramas acolo putin cu el dupa m-a intrebat daca vreau sa mergem la o plimbare si i-am zis ca da. Am mers pana putin mai incolo de discoteca si ne-am oprit si am stat acolo cam vreo ora. Acolo ne-am sarutat am vorbit de toate. Mi-a zis scumpo big grin, ma tot saruta pe frunte si chiar mi-a lasat si un semn pe gat. Se uita mult la mine in ochi si imi zambea si imi facea cu ochi si era foarte foarte dragut. Dupa ce am plecat ne-am intalnit cu doua prietene cu una am mers sa vorbesc ceva si el a ramas cu fata aia, si au tot vorbit si au mers spre discoteca. Dupa am plecat si eu si in discoteca nu era ca si cum a foat afara. Acolo statea cu mai multe si binenteles a dansat cu mine si ne-am tinut de mana si am povestit putin, nu m-a lasat de o parte. Cand am mers acasa i-am dat doi pupici pe obraz si am plecat. Eu nu stiu ce sa cred, intr-un fel cred ca ii place de mine intraltul nu. Si o prietena mi-a zis ca varasa vorbeste cu el si si cand a fost la ea acasa vorbea cu el prin sms. Asta m-a pus mult pe ganduri si nu stiu daca chiar ii place de mine. Astazi nu am vb deloc cu el. Voi ce credeti? puppy dog eyes. Mie imi chiar place de el happy

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu este inca intr-o relatie, ca sa vorbeasca numai cu o fata, asa ca nu poti avea pretentia asta (inca) de la el.
Vorbeste cu el, intreaba-l daca are intentii serioase, si ca pana nu are nu-ti permiti si nu-i permiti sa se mai poarte asa cu tine.

| mat31new a răspuns:

Daca tie iti place de el, ar trebui sa te combini cu el si sa vezi care e treaba.
daca ceva nu e in regula, cauti pe alutl la discoteca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ala e un dom juan de 3 paralele, isi doareste doar o relatie pasagera

| iamdark a răspuns:

Trebuiesa vorbesti cu el si sa il intrebi ce vrea de la tine.

| CreaTssaaA a răspuns:

Partea proasta e ca ai pus botu la prietena aia a ta. Tu chiar le consideri `` prietene `` pe unele? Niciodata sa nu spui nimanui ca esti intr-o relatie sau iti place de cineva anume. Asta duce la mult rau iar persoana respectiva se va baga intre voi si va strica totul. Incearca sa eviti pe cat posibil sa vorbesti despre viata ta amoroasa... ca sa zic asahee hee. In al doilea rand te inteleg perfect. Si mie mi-a placut de o anumita persoana, dar nu i-am aratat niciodata. Am incercat sa vorbesc prin mesaje, sa il sun, efectiv, ma exprimam liber. La fel poti incerca si tu. Numai sa nu iti arati sentimentele chiar daca il placi, ia-l subtil si fa-l sa creada ca tu nu esti ca celelalte. Iar daca te ignora, nu deveni isterica si arata ca esti moarta dupa el prin mesaje, postari si etc. Vorbeste-i frumos, calm si fa-l sa creada ca te-a avut in palma si te-a aruncat! Iar daca se va intoarce la tine dupa ceva timp, nu te arunca in bratele lui, lasa-te asteptata, insa nu prea mult.