| jagbetinte a întrebat:

Salut,
21 ani am, si de ceva timp ma macina o problema. De ce nu ma indragostesc?! Poate suna prostesc, dar as vrea sa dau si eu peste cineva la care sa ma gandesc mereu si sa simt ca e reciproc. E si vina mea, ca sunt destul de pretentios, dar ce sa fac? Asta sunt eu, tipele care ma vor nu ma incanta, nu ma multumesc, si cele care-mi par frumoase nu am curaj sa filtrez cu ele( stiti nu-mi place sa fiu genul ala insistent, si adevarul este ca de frica respingerii nici macar nu incerc). Am incercat sa fiu cu cineva de care nu mi-a placut prea mult, dar am zis sa sparg gheata, lucrurile au avansat prea mult, si cand am vrut sa ma despart nu ma mai lasa constiinta, pentru ca stiam ca tine prea mult la mine si ca o sa sufere, dar nu puteam trai o minciuna, practic nu o iubeam si trebuia sa se termine, si ca sa nu o fac sa sufere am dus relatia la 1 an jumatate, dupa care mi-am luat inima in dinti si am incheiat. Parca-mi pierd sperantele ca o sa ma indragostesc odata de cineva, nu ma intereseaza ca respectiva sa aiba o anumita situatie financiara, vreau doar sa ma indragostesc de ea, poate sa fie si de la orfelinat, nu-mi pasa. Nu sunt fat frumos, si vreau sa inteleg ca fata perfecta nu o sa o gasesc, poate nici nu o caut... Daca cineva e deschis la vorba astept un pm, daca nu ma multumesc si cu o sugestie mai jos. Multumesc!

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum nu esti nici fat frumos si mai esti si cusurgiu, eu spun ca cobori pretentiile si sa gasesti pe cineva pana nu ajungi virgin si singur la 40 de ani!

| WaterDrop a răspuns:

Nu te indragostesti pentru ca esti un visator fara sa ai vreo baza solida.

Vrei fete frumoase dar nu ai curaj sa vorbesti cu ele pentru ca te desconsideri tu.

Esti superficial si pui pret pe un lucru efemer si anume aspectul.Nu iti vei gasi iubirea in felul acesta.

Incerci sa fii alaturi de o fata care are ce nu ai tu.Ia incearca sa lucrezi la tine intai incat sa le ai si apoi vei vedea ca vor veni ele la tine fara prea mult efort.Tu vrei totul fara sa ai nimic, aici e problema ta.

| jagbetinte explică (pentru WaterDrop):

Nu am nimic? Cat de bine ma cunosti...mersi totusi de raspuns!

| WaterDrop a răspuns (pentru jagbetinte):

Nu ai nimic din ceea ce cauta ele, dar daca nu esti capabil sa intelegi asta, clar nu are rost sa consum energie pe explicatii.Cu placere!

| jagbetinte explică (pentru WaterDrop):

Perfect, daca nu are rost sa consumi energie cu cei incapabili, ar trebui sa o consumi cu cei capabili, sunt sigur ca au nevoie de raspunsurile tale concrete. Dar mi-ai starnit curiozitatea, si as vrea sa stiu cam ce nivel de capacitate ar trebui sa am pentru a-ti intelege raspunsul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey! happy
In primul rand scapa de pretentiile exagerate!-nu ajuta!

In al doilea rand ASUMATI RISCURI!(daca iti place cineva "intra in actiune"-vorbeste-i, vezi daca e singura si posibil...interesata.
Nu direct, ci cu calm si gandit-nu vrei sa sperii pe nimeni si nici sa te faci de ras!

Daca totusi esti refuzat, dupa ce ai actionat "ca la carte"-NU FII FOARTE DEZAMAGIT!
"Orice sut inseamna un pas inainte!"(tine minte asta)!
...si...incearca din nou!

"poate nici nu o caut..."

Fii mereu in cautare!(nu una disperata...dar cauta,macar din priviri si desigur,descopera si "continutul hu doar ambalajul", descopera ce isi doreste, cum gandeste!

De indragostit te vei indragosti "cand vei da" peste fata potrivita CARACTERULUI tau, nu doar asteptarilor la nivel "vizual"astea sunt himerice, efemere...

| jagbetinte explică (pentru anonim_4396):

Multumesc! Voi tine cont de sfaturile tale happy

| Coquina5 a răspuns:

Esti perfect normal.

totusi, sa te indragotesti de femei e ceva aproape imposibil, avand in vedere pretentiile tale si cat de pzde proaste si ipocrite sunt ele.

cel mai accurate in situatia de fata ar fi sa cauti barbati.
nu e nicio rusine sa te indragostesti de acelasi sex.
da, traim in Meltenica, tara homofobilor si incuiatilor, insa nu te obliga nimeni sa te expui cu eventualele iubiri gay.
incearc-o si pe asta, pana gasesti tu o fata pe gustul tau...si o sa dureze, crede-ma.

| jagbetinte explică (pentru Coquina5):

Mersi de raspuns, dar chiar nu am nici un interes sa caut barbati. Nu am nimic cu homosexualii, dar nici nu as putea fi unul din ei, niciodata.

| Gabytză2233 a răspuns:

Bună! Eu te-aş sfatu-i să mergi la o emisiune gen,, Te vreau lângă mine" (dacă vrei să apari la TV) sau în cazul în care nu vrei să apari la TV te-aş sfătui să intri pe site-uri de,, Îndrăgostiți" să-i zicem aşa, şi să incerci să te cunoşti cu persoane! Sper că te-am ajutat cât de cât! Mult SUCCES!

| Oana92 a răspuns (pentru Gabytză2233):

Cat as rascoli site-ul asta si tot nu as gasi un raspuns mai stupid. Dar la "nora pentru mama" nu e bine"?