| steluta_7203 a întrebat:

Salut, acum ma intilnesc cu un baiat. Totul e bine eu il plac (ba chiar il iubesc )Dar mi-e frica sa nu ne despartim. Adica sa nu ma paraseasca el, baietii cu care am iesit pina acum nu simteau nimic serios pentru mine si sufeream mereu din aceasta cauza. Si acum nu stiu ce sa fa nu-l cred cind imi spune ca ma iubeste, nu-l cred orce ar spune, desi nu am nici un motiv pentu asta. Cred ca sunt paranoica dar nu stiu cum sa-mi stapinesc frica. Si cum sa inteleg daca el ma iubeste cu adevarat sau nu. va rog ajutati-ma. Funda

7 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Stai ca de-abia va intalniti.Nu poti face un tip sa te placa de la prima intalnire.Asa e! Esti un pic cam exigenta! Fii mai ingaduitoare cu tine si cel mai important este sa fii tu! Succes!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Depinde câţi ani ai. Ar trebui să începi să ai încredere în el. De cât timp sunteţi împreună? Îţi dai seama dacă o persoană te iubeşte prin felul în care îţi vorbeşte, prin felul în care te priveşte şi prin atenţia care ţi-o acordă. Dacă tu vezi lucrurile astea la el, înseamnă că te iubeşte şi cu adevărat ţine la tine dacă nu, nu. Încearcă să ai încredere. Baftă!

| TąNyą a răspuns:

Nu poţi iubi într-o săptămână, o lună. Abia după minim 2 luni începe să te iubească.

Aşteaptă.
Îţi vei da seama prin comportament, gesturi
Apropo nici tu nu-l iubeşti dacă n-ai încredere în el.

FantaSZy.

| User a răspuns:

Uhuu. Cat e tarifu?big grin

| Eaaaaa a răspuns:

Depinde de cat timp sunteti impreuna. dar aici nu te poate ajuta nimeni.Si eu am trecut prin asta si mi-am dat seama dupa felul in care imi vorbea, ma ajuta in orice problema aveam, chiar daca greseam ma ierta si imi spunea ca el ma iubeste si asa. O sa iti dai si tu seama dupa vorbe si fapte.Ai rabdare altfel poti regretaNu te grabi si nu-i spune ca nu il crezi, sau depinde de baiat daca e mai suparacios de felul sau, poate se va enerva si va zice ca daca nu-l crezi sa-l lasi in pace.Asteapta,timpul iti va rezolva problema.

Si nu pune nici pe vreun prieten de-al lui sa-l intrebe, poate afla si asta e posibil sa-l deranjeze!

Ai grija si succes sa afli cat mai repede!:*

| J0hn a răspuns:

Ahm. pai daca nu te arunci cu " incredere " si zici ca il iubesti nu te mai gandi la despartire. incearca, cand va vedeti sa stati sa vorbiti mult sa va jucati gen ( ciupituri/muscaturi/gadilat... ) si incearca sa aveti tot timpul ocupat in relatia asta. sa nu devina monotona... hai ai grija si nu te arunca inainte cu inima ca " iti f**i sentimentele ".

| Nic0L a răspuns:

Ar trebuie sa ai un pic de incredere in el happy daca sunteti imp de ceva timp ar trebui sa il crezi daca dupa o saptamana iti zice ca te iubeste. nehh.