| Nicolina95 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac, ajutati-ma, dati-mi un sfat...Sunt in impreuna cu prietenu meu de un an si jumate,tin foarte mult la el,am trecut prin multe probleme impreuna,neam si despartit de citeva ori,mai bine zis el a renuntat la mine,mai mult din motive absurde,ne contrazicem si ajungem la cearta,practit nu ne putem pune de acord in multe domenii,avem pareri diferite mai in orce.El de felul lui este indiferent,in orce,eu insa sunt total invers,pun tot la suflet(imi doresc foarte mult sa fiu si eu mai indiferenta).Eu am luptat pentru relatia noastra,la fiecare cearta accept tot ce spune doar sa nu ne despartim,am luptat pentru el si in momentu cind mi-a spus,,gata,s-a terminat,nu te mai iubesc",am luptat pentru-ca simnteam ca nu-i adervarat ceea ce spune,ca inca ma iubeste,si asa credeam, ne-am impacat, si toate aceste impacari pentru ca doar eu am luptat pentru relatia noastra.Acum am avut o discutie, mi-a spus ca a lupta pentru el nu inseamna nimic, ca azi poate sa-si dea viata pentru mine dar mine poate nici sa nu aiba ochi sa ma vada.Am ramas fara puteri,nu sunt sigura daca el ma vrea cu adevarat linga el,mi-e frica ca mai tirziu,dupa mai mult timp alaturi de el poate sa ma paraseasca si sa sufar,nu stiu ce sa fac ca sa nu vina acel mai tirziu. Vreau sa fiu sigurfa ca intr-adevar ma iubesti la fel cum o fac eu,si sa scap de indoelile din interiorul meu,sa fiu sigura de aceasta relatie,pentru-ca nu sunt sigura ca avem viitor,cu toate ca imi spune ca vrea sa fim impreuna pentru toata viata,da nu-mi arata asta,nu lupta pentru noi,cind ne certam imi spune,,nu-ti place lasa-ma si cautati altu", de ce spune asta daca ma iubesti? Eu nu as putea spune asa ceva niciodata, indiferent de gravitatea situatiei.Va rog dati-mi un sfat,ce sa fac? Sa continui relatia cu el sau sa pun punct? Nu vreau sa sufar,nu mai pot,vreau doar sa fiu fericita cu cel pe care il iubesc,dar simt ca el,nu stiu,orcit imi spune, simt ca nu ma prea iubeste cum spune, sau cit il iubesc eu.Ce pot sa fac sa fie bine pentru amindoi?

8 răspunsuri:
| Awesom a răspuns:

Despartiti-va definitiv, e mai bine pentru amandoi.

| William a răspuns:

Scrie si tu in doua randuri ca sa citesc si eu sad

| WillWright a răspuns:

Si crede-ma, cu timpul va fi si mai indiferent.

| neutrino a răspuns:

Punct si de la capat.

| casian_6565 a răspuns:

Pune-i punc ca nu merita nu te iubeste daca vorbeste asa cu tine cauta pe altcineva care te va aprecia!

| WildLatte a răspuns:

Pune punct, asa e mai bine pentru tine, desii la inceput o sa suferi. Nu pare sa te iubeasca din cate ne-ai spus tu, lasa-l si vezi-ti de viata ta. Asa poti gasi pe cineva care sa te iubeasca cu adevarat. El nu stie sa te aprecieze si nici nu te merita.

| FaraNume26 a răspuns:

Nu se merita o relatie asa. Eu zic sa te desparti de el, si sa ai puterea sa ii arati putina indiferenta, si sa nu-l mai cauti.Sa arati ca nu-ti mai pasa.Si atunci vei vedea daca intr-adevar el chiar te mai iubeste, si daca vrea sa continue relatia cu tine.Pt ca atunci va vedea ca te-a pierdut, si daca te iubeste va incerca sa faca ceva sa fie din nou cu tine. happy
Decat sa suferi mai tarziu si sa-ti fie greu sa treci peste, mai bine faci un pas intelept, si vezi daca se merita aceasta relatie sau nu.
Poate el tine la tine, da dupa parerea mea el nu stie sa arate ceea ce simte pentru tine, si nu stie sa lupte pentru tine.

| sarabeth a răspuns:

Isi bate joc de tine, te joaca pe degete dupa cum vrea si tu mai spui ca-l iubesti. Cum poti sa iubesti pe cineva care se poarta asa de urat cu tine? Daca ai putin respect fata de propria persoana, pui punct definitiv acestei relatii. Daca vrei sa te minti in continuare, fa-te ca nu vezi si continua ca si pana acum.