| JUNNKiE47 a întrebat:

Salut, am 13 ani și m-am ținut aproximativ o lună după o fată de 14 ani, vorbeam mereu cu ea, câteodată îmi mai spunea că mă place, dar azi a spus că nu sunt șanse să fim împreună, și problema este că eu o iubesc foarte mult, peste limite, nu pot trece peste asta, nu accept să nu pot fi împreună cu ea, ce pot face să dispară această iubire? Îmi dădea motivație în orice fata aceasta, mă gândeam și mă gândesc mereu la ea, practic, nu pot face nimic fără ea.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fetitele la 14 ani sunt mult mai dezvoltate ca baieteii de 14 ani. Ori tu esti mult mai mic decat ea, ceea ce o face sa se uite dupa baieti de varste mai mari, nu mai mici ca ea.
Cauta-ti o alta fetita, dar de data asta, una de 12-13 ani.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este UNICA fata din cercul tau de prietene/cunostinte? Daca NU exista atractie sentimentala reciproca, in astfel de situatii nu poate fi vorba nici macar de prietenie sau amicitie cu atat mai putin de o relatie de dragoste animata de sentimente de iubire. Incearca sa gasesti o alta fata care sa fie si ea atrasa sentimental de persoana ta. Succes!

| Andreeush a răspuns:

Cu timpul o vei uita.
Ești mic, la vârsta asta nu ai suficientă maturitate.
Încearcă să îți găsești alte priorități, activități. Eventual îți poți găsi pe altcineva. Fete mai sunt.

| Plato a răspuns:

Pai iei ceva de desenat, sau te uiti la niste desene si iti trece.

| Irinel15123532 a răspuns:

La 13 ani ma jucam cu figurina batman si ma uitam la Tom si Jerry, nu aveam depresie pentru ca fata din scoala mea generala nu mai sta cu mine in banca. Nu pot sa concep asta, suferinta din dragoste la 12 ani, iubite si sex de la 12 ani. Copii insarcinati de la 13 ani. Ocupa-te de scoala, maturizeaza-te, ai timp toata viata de iubite, asculta de parintii tai, si recomand sa citesti biblia pentru a te indruma in viata, pentru mine a fost ca o busola de mic, scrisoarea de dragoste a Lui Dumnezeu pentru tine.

| ciordeala a răspuns:

Fetele de 14 ani se uita dupa cei de 15-20 ani, cei de 13 ani se uita dupa fetele de 14-15.

| DinteDeVultur a răspuns:

Eu zic sa ii dai mielu cubanez si dac ii place ayaye o sa aveti o familie cu multi copii cu retard. o seara buna

| Xnxdr87 a răspuns:

O să ți strice viața, am pățit o. O să îți păteze reputația poate (nu că ai avea cine știe ce reputație), o să suferi mult, o să te închizi în tine, o să ai probleme. Știu că e greu să te leși de ea că așa mi s-a întâmplat și mie, dar ai 1000+ lucruri de care să te bucuri, iar tu te focusezi doar pe asta? Ai viață, trăiește o normal. Știu că următoare dragoste adevărată simțită va dura ceva să apară, dar aia e.