| kiddoooo a întrebat:

am 16 ani si am avut o relatie de 1 an si 3 luni, care acum recent s-a terminat (acum 1 saptamana). noi ne desparteam de la orice, adica eu ma desparteam de la orice.si stateam cate maxim o zi despartiti. imi zicea inainte ca ma iubeste enorm, ca nu ar putea sa stea fara mine, si era indragostit de mine, nu vorbea cu nimeni, doar cu mine, nu iesea cu nimeni, in afara de mine.
cam de 2 luni, ne certam aproape in fiecare zi. acum 2 saptamani, s-au calmat lucrurile, insa incepuse sa fie distant, ne vedeam rar, vorbeam foarte putin, si imi raspundea foarte scurt la mesaje. ne-am despartit, dupa cum am zis, si dupa 1 -2 zile, i-am spus ca vreau sa ne impacam, insa el nu a mai vrut. i-am promis tot felul de chestii, i-am zis ca o sa fie bine, dar nu mai vrea.
intr-o zi mi-a zis ca vrea sa vada cat o sa am rabdare
in alta zi mi-a zis ca nu stie daca mai vrea
intr-o alta zi mi-a spus ca are nevoie de timp pentru el, si vrea sa se gandeasca la unele aspecte ale relatiei.
imi zice ca ma iubeste, ca nu mai este indragostit de mine, ca sunt cea mai frumoasa din lume, ca s-a uitat si dupa altele pentru a avea grad de comparatie, si tot eu sunt superba. a zis ca ne comportam ca si cum am fi impreuna cand ne vedem, ca sa vorbim zilnic, dar nu non-stop. este foarte ciudat. nu stiu ce sa fac pentru ca m-am atasat mult de el, si am pus prea mult suflet, si il iubesc, si nu prea pot asa fara el. incepusem sa ii dau mesaje cu te rog, si cu argumente de ce il rog sa mai fie cu mine, si mi-a zis ca daca i stresez asa chiar ca nu o sa mai vrea sa fie cu mine.
ieri am fost la el acasa, si vroiam sa ii iau telefonul sa ma uit in el, dar nu mi l-a dat, si nici pe facebook nu a vrut sa imi arate mesajele, asa ca i-am spart parola, si m-am uitat in mesajele lui. vreau sa zic, ca nu are pe nimeni, a vorbit numai cu baieti, despre handbal, despre tot felul de prostii.
este in continuare gelos, ieri cat eram la el, m-a sunat un amic, si m-a intrebat daca ies pe afara, si el repede a zis " da hai, iesi cu el, lasa-ma pe mine, ce mai stai cu mine?"
si eu m-am apucat de plans, si s-a pus in genunchi in fata mea numai sa nu mai plang, zicandu-mi ca face orice.
nu stiu ce sa fac, nu stiu ce vrea de fapt, va rog sa ma ajutati. mentionez ca el a fost primul cu care am fact dragoste, si invers, si are aceeasi varsta ca a mea.

Răspuns Câştigător
| master2000Vlad a răspuns:

Eu sincer nu am experienta in asta...dar cred ca ar trebui sa ii retrezesti amintirile pe care lea avut cu tine,sa ii arati cat de bine se intelegea cu tine

De sigur trebuie sa te comporti putin altfel,nu te mai supara din orice

Cat despre faza cu facebookul, ca nu are o alta prietena, inseamna ca inca tine la tine...eu nu prea stiu ce sa iti zic dar cereti scuze si roagal sa iti mai dea o sansa si dovedestei ca ai facut o schimbare in atitudinea ta

2 răspunsuri:
| Loredana96 a răspuns:

Am 2 variante...1)Din cite ai spus tu,mie mi se pare ca lui deja ii trece acel foc al iubirii care era inainte,poate s-a plictitsit, vrea ceva nou. Poate nu sinteti facuti unul pentru celalalt, nu mai aveti ce vorbi. Daca va despartiti nu te dezamagi ca undeva te asteapta unul mai bun ca actualul.
2)Sau e inca un copil la minte...inca nu s-a maturizat destul.In plus e gelos, tu incearca sa ii arati ca intr-adevar il iubesti si ca nu esti in stare sa il inseli cu altcineva.
Din cite vad sanse ca sa aveti o relatie trainica sint dar putine.
Lory

| danieldaniel11 a răspuns:

Pffff ar trebui sa faceti un film.frumoasa si trista povestea. sfatul meu sincer este ca poate chimia nu va lasa sa stati impreuna dar sufletul va indeamna, asa ca daca nu puteti sta unul fara celalalt ar trebui sa nu va lasati. Dragostea sincera invinge mereu trebuie sa stati intr-o seara doar voi doi si sa discutati sincer despre toata viata cum vreti sa o continuati ce ar trebui sa faceti si altele.bafta multa va sustin din tot sufletul!