| AlexFX810 a întrebat:

Salut, am 18 ani si mi-am inceput viata sexuala acum 6-7 luni, in fine am avut 3 contacte.. Eu de obicei ma excit destul de repede si ultima data a durat 10 minute cu tot cu preludiu.. M-am masturbat destul de mult si ma terminam chiar si in 30 de minute dar efectiv ma uitam pe tavan. Credeti ca as putea sa sufar de ejaculare precoce? Ce ar trebui sa fac daca sufar? S-a mai confruntat cineva cu asta? Tin sa mentionez ca a doua oara am baut un pahar de vin inainte si m-am terminat in 15 minute fiindca ma plictisisem..-am te

5 răspunsuri:
| CristinaElena96 a răspuns:

Ce ai mancat stricat?

| 1cristian1990 a răspuns:

Iti explic eu: Normal o femeie ca sa aiba un orgasm are nevoie intre 15 si 30 de minute poate uneori si mai mult, acum depinde cat e de priceput baiatu sau cat iti plac actiunile pe care le face!
Sunt mai multe tipuri de orgasme, dar 2 sunt definitorii, orgasm cu descarcare gen sentimentu acela de vlaguire si nu mai ai chef sa o faci sau orgasme de placere care te fac sa iti doresti mai mult! Majoritatea baietilor nu sunt in stare sa tina un act amoros mai mult timp ca femeia sa simta aceste orgasme de placere si ca sa se topeasca de placere! Baietii ar trebui cel putin o ora sa nu se termine si actul amoros sa tina macar 2 ore!
This is the truth!

| sirD a răspuns:

Esti vreun preot?

| UTB a răspuns:

Hai noroc Alex. tipu de mai sus e beat. ma pe orice barbat tine in intervalu de 15 30 minute. uita-te la filme porno sa vezi ca cam atat dureaza. incearca sa mai bagi si fitilu happy si cu masturbarea. stii vorba mai rarut ca e mai dragut. nu suferi de nimic. toti fac laba we.da niciunu nu zicewinking Salut

| MoneyMaker96 a răspuns:

Salut! Si eu am tot 18 ani si am inteles ca la inceput este normala aceasta excitare rapida si ejacularea precoce... Avand 18 ani nu s-au consumat foarte multe acte sexuale, deci nu suntem obistuiti cu asa ceva, incearca si tu sa nu te mai concentrezi pe aviatoare prietenei atat de mult, tine televizorul pornit pe un program care te captiveaza, iar cand simti ca vine, concentreaza-te asupra lui, va dura mai mult partida laughing Si... cum sa te plictisesti? laughing Schimba pozitiile, incearca ceva nou, nu trebuie sa te plictisesti laughing)