| calinstefan a întrebat:

Salut, am 21 de ani si pana acum nu am avut o prietena din diverse motive, nu a reusit nici una sa fie atat de speciala incat sa ma indragostesc de ea, dar in schimb de o vreme simt ca vreau foarte mult sa ma indragostesc (poate sunt mai indragostit de ideea in sine de a fi indragostit decat sa fiu indragostit propriu-zis). Am mai vorbit cu niste fete dragute, dar inca nu am intalnit o fata care sa imi intre in suflet asa de tare incat sa nu pot dormi noaptea. Este minunat cand vezi tineri pe strada iubindu-se, dragostea este cel mai nobil sentiment, dar nu stiu ce sa zic, pentru unii dintre noi nu e sa fie, si asta ma face sa ma simt gol pe dinauntru. Cateodata ma intreb daca am suflet, din moment ce nu am o fata careia sa ii zic in fiecare zi cat de mult o iubesc si cat de mult vreau sa fim impreuna. Si pe urma cand vad relatii care se distrug, realizez ca dragostea nu e decat o iluzie si daca nu stii sa o stapanesti zboara. De obicei nu ma gandesc la asa ceva, dar asa dintr-o data a dat in mine nevoia de a fi cu o fata, sa am langa mine o fata draguta, nu neaparat cea mai frumoasa si cea mai corecta fata din lume, dar sa am si eu pe cineva careia sa ii zic te iubesc din tot sufletul si din toata inima. Pacat ca nu exista asemenea persoane (nu stiu de ce dupa un timp mi-e sila de orice om, toti imi gresesc in cele din urma). Ce ziceti, cand o sa imi treaca aceasta stare, aceasta stare de romantic si de visator? Ce noroc au cei care pot iubi, eu nu pot indiferent cat de mult ma stradui cu toate ca sunt indragostit de sentimentul acesta minunat: "dragoste". Sfaturi va rog laughing)))

8 răspunsuri:
| 31957319 a răspuns:

Nu te grabi sa o gasesti caci atunci cand o vei gasi ve-ti avea tot timpul din lume sa va grabiti impreuna. happy
Oameni ce te dezamagesc doar la noi mai gasesti specimenele astea de oameni, lacomi, egoisti, minciniosi, hoti, etc. Cand o sa o gasesti pe cea aleasa plecati din tara aia si o sa intelegi ce vreau sa spun.

| lindsay a răspuns:

Sentimentul va disparea cand vei gasi persoana potrivita. Nimeni nu e singur pe lume. Asteapta si zambeste intre timp. Nu e rau sa fii singur atat timp cat te tii ocupat. Axeaza-te pe altceva. Cariera, studii, hobby'uri, prieteni. Si nu iti pierde speranta. EA exista undeva.

| neutrino a răspuns:

Pentru a avea o prietena speciala, tu trebuie in primul rand sa fii special. Daca nu, accepta una din gramada, asa cum esti si tu, si noi toti in genere. Comporta-te ca un barbat de 21 de ani si poate ai noroc!

| raluk27 a răspuns:

In prima parte, pari extrem de pretentios, apoi vrei sa cobori stacheta. Nu mai inteleg nimic.

| Urpaniel a răspuns:

M-am oprit la "nu a reusit nici una sa fie atat de speciala".
Tu eşti problema, nu ele.

| DianaDiaa a răspuns:

Mda...te cred. Eu personal numai suport intrebarile de genu' : Nu ai prieten? De ce nu ai? Cand iti faci?
Stii de parca ai comanda. Nu poti iesi pe strada si gata, si nu poti sta cu cineva doar de dragul de sta, ca nu ai cu cine. Cel putin eu.Sunt multe care se culca cu unu stii asa ca toate fac si ele nu. Uneori ma gandesc, oare sunt eu ciudata?laughing Si mama imi zicea ca m-a invatat oarecum prost laughing Cica sunt prea cumintelaughing Nu sunt o sfanta doar pentru ca nu sar pe toti cum sunt unele. In concluzie ...nu stiu :d
Cica apare cand te astepti mai putinlaughing

| 48KRazvan a răspuns:

Nu iti fa griji toti aveam o pereche in lume, intr-un final vei gasi si tu o fata "speciala" pe gustul tau si vei avea si tu o iubita si sentimentul acela "special" de ai spune "te iubesc", incearca numai sa cauti si sa iti doresti sa gasesti o fata si vei gasi.Bafta!

| calinstefan explică:

Nu sunt pretentios, si chiar apreciez fiecare fata, fiecare om are ceva special si unic, dar nu pot sa ma indragostesc sad Din cauza anumitor necazuri din familiile unor cunoscuti sau datorita unor evenimente din trecut am ajuns sa nu pot judeca cu inima. Cateodata imi doresc sa fiu si eu indragostit si ard de nerabdare sa am o iubita, o fata pe care sa o sarut seara inainte sa dorm si sa o imbratisez. N-am dat pana acum nicio floare vreunei fete si mi se pare trista situatia, si nici asa nu mi-ar place sa abordez o fata daca nu o iubesc destul de mult. Pacat, dar daca stau si ma gandesc bine, peste cativa ani nu o sa mai fie o problema, cred ca varsta e de vina. Cei care sunteti indragostiti sa va bucurati de aceste clipe, pentru ca unii n-au niciodata ocazia sad