| faneionita a întrebat:

Salut, am 28 de ani si sunt virgin., ma masturbez de 2, 3 ori pe zi, este ceva normal?

63 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal, peste o luna fac 20 de ani si sunt virgin de asemenea, la mine mai inteleg, dar la tine man, chiar nu pot sa inteleg cum ai rezistat atata? numai gandul ca ink 8 ani sa raman tot la fel, ma omoara.in privintza masturbarii pot sa zic ca te inteleg, si eu ma masturbez destul d des, dar nici chiar d 3 ori p zi, de cateva ori p saptamana... a fost o perioada cand ma masturbam o data p zi, dar incet incet am inceput sa ma abtzin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Harciog esti de belearolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primul și primul rând masturbarea excesivă duce la pierderea de neuroni(adică în cazul tău). Ai făcut facultate? Eu cred că nu. Găsește-ți o femeie cu care să te înțelei bine (la pat!). Și nu uita sfatul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai 28 de ani si esti virgin cred ca e vina ta si sa te masturbezi eu cred ca e ceva normal si cred ca toata lumea se masturbeaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poate ma sa-si gaseasca nici o femeie pentru ca se cheama inadaptare sociala, ai probleme cu capu du-te la psiholog, asa ai crescut, probabil si ai tai au probleme cu capu, cel putin un membru, pentru ca nu te-a educat in priviinta asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba fa rost de bani... du_te in vama imbatate ca te *** alea singure p acolo.nu trebuies mai faci nimic oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 12 ani jumate si nu mai sunt virgin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aoleu ce fraier laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal... dar la cat de dragut esti, ai o pb, nu fugii de fete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum treaba e ca fiecare are ritmul lui de dezvoltare, poate esti o fire mai timida, nesociabila. in orice caz ar trebui sa incerci sa te abtii de la 'placerea' ta de zi cu zi si sa incerci sa mai conversezi cu fetele.happy nu asculta sfatul celorlalti de ati cauta o pitipoanca de aia pe centura ca nu se merita sa o faci doar ca sa nu mai fi virgin. Iti spun eu ca cand vei gasi fata potrivita nu va fi nici o problema.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughingdeci ma amuza acest topic teribil de mult laughing pai asta nici nu iese din casa/padure/scorbura, daca si-o da de 3 ori pe zi? macar te speli pe maini dupa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Valeu e belea...pai si cand ai de gand sa dai si tu la migeareta? du-te frate si ia si tu o tarfa de pe strada ca ai sa mori virgin daca nu faci nimic. treaba ta eu iti doresc succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 24 si sunt virgin. cred ca pana la urma ma duc la prostituate ca nu mai rezistst

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate aqu ce sa iti zic parerea mea daca esti timid vb cu prietenii tai. sa te mai scoata prin oras bautura, cluburi manele invata sa dansezi shukar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate ce ai patit? nu iti plac femeile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te-ai masturbat nu mai esti virgin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea si tu oleaca sa iti faci curaj, dar sa nu bei prea mult.si dupa aia du-te frate la un bordel cu tupeu si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fanele nu lua in seama ce debiteaza toti oligofrenii. Este ceva normal sa te masturbezi, mai ales ca nu ai avut contact sexual. Dupa ce vei incepe sa o faci nu vei mai simti nevoia de masturb. Si in privinta faptului ca ai 28 de ani si esti inca virgin eu sunt de parere ca trebuie sa fi optimist si vei gasi o fata cu care sa iti incepi viata sexuala. Trebuie sa fii increzator.

| StefanCristi a răspuns:

Lă sați băiatul în pace nu e singurul o dată de mult am căutat informați pe internet câte femei şi câți bărbați sunt Virginia şi ghiciți ce am aflat sunt femei şi bărbați firgine şi virgin care au 30 34 de ani şi nu au făcut.o eu am 31 şi nu am făcut.o uni nu au noroc în dragoste atât femeile cât şi bărbați

| StefanCristi a răspuns:

EU nu vreau să ajung ca acele persoane dar vă informez alte persoane ca mine şi ca băiatul ăsta au copii noi nu avem dar sunt persoane care au copil la 34 35

| StefanCristi a răspuns:

Nu vreau să fiu înțeles greşit dar am căutat acea informați să oot afla dacs mai există femei şi bărbați ca mine şi sunt alte persoane la 34 care povestesc despre ei era unu cu o poză în parc pe bancă cu capul în Jo's trist şi negăjit care au lăsat o scrisoare siteului eu am încercat să merg la curve dar nu am reuşim să sunt pe motiv că dacă fac cu ea sex şi sunt mai.multe paturi cu fie care câte o femeie lângă postul vizavi de mine eu vreau în cameră separate eu şi tipa să ju fiu eu şi cu ea lângă altele care au clienți sau client plus că nu e singurul motiv te ia repede şi tu mă intimidez

| VladBd a răspuns:

Esti nebun la cap?rolling on the floor) cei cu tine 28 de ani stii sa vb cu fetele macar? s-au ai avut macar sansa sa faci ceva?

| VladBd a răspuns:

Ai probleme omule rolling on the floor acum ce faci stii macar sa vorbesti cu fetele?

| nervi a răspuns:

Fetelor doar cu sfaturi hai ajutatil si altfel

| nervi a răspuns:

A apropo de o intrebare de sub a ta si tie tie frica ca curge sange 1 an de zile? astept un raspuns tongue

| Incapatanatul11 a răspuns:

Uite un raspuns pe care l-am dat pe un alt site unui tanar de 25 de ani, nu am mai stat sa-l refac, e scris pentru comentariile de acolo. Sper sa te ajute.

"Sunt absolut convins ca raspunsurile nu sunt exact ceea ce asteptai. happy Si cred ca ai pus aceasta intrebare pentru ca nu esti inca sigur ce vrei de fapt de la viata. Oscilezi intre ati dori o fata cuminte, credincioasa, virgina... sau ti-ar place sa spargi odata bariera asta si sa faci sex normal pentru ca simti nevoia.
Exista o vorba, sexul e cel mai banal lucru, toata lumea il face. Asa este, sexul este o necesitate biologica a organismului in primul rand si toata lumea trebuie sa-l faca. Sunt de acord cu asta. Doar ca cei care nu au facut inca, asteapta mai mult de la asta, vor sa fie ceva mai special. Daca mai esti si un pic credincios e mai rau, ca o sa ai si mai multe principii in cap. Eu zic sa nu te mai gandesti la sex, sexul este o banalitate asa e, dar exista o diferenta intre sex si dragoste happy Sa nu crezi ca daca te duci la curve si te dizvirginezi gata te-ai spalat pe maini. Sunt sigur ca o sa regreti mai tarziu ca ai facut acest lucru. De ce? pentru ca mai tarziu o sa inveti sa iubesti cu adevarat si o sa-ti para rau ca ai facut sex si nu dragoste. happy Cei care te trimit la curve sunt poate cei care nu au simtit vreodata cu adevarat focul dragostei, acel sentiment care iti apasa in piept, cand tremuri tot langa persoana iubita. Si acel sentiment nu te trimite neaparat la sex. Dar daca tu reusesti sa iubesti pe cineva si impreauna sa ajungeti la sex, este cel mai frumos lucru pe care-l poti face in privinta vietii sexuale.
Acuma sa zic ce cred eu despre virginitate ca am vazut mai sus niste raspunsuri care m-au socat. Cum ca daca nu ti s-a rupt ata esti inca virgin. Atunci o femeie care a facut sex oral sau anal fara sa faca normal inca mai este virgina? Eu cred ca e o tampenie, pentru ca am citit undeva ca nu de fiecare data se rupe himenul la primul contact sexual. Deci prin dezvirginare eu inteleg prima data cand ai avut un contact sexual cu o persoana indiferent cum l-ai facut. Si daca una iti face o l*ba, tot dizvirginare se cheama.

Sfatul meu e sa nu te mai gandesti la asta si stiu ca atunci cand te aduni cu colegii tai la o bere si se deschide un subiect despre sex sunt cele mai grele momente prin care treci, iti tremura buzele si incerci din rasputeri sa minti, sa ascunzi. Totul e de natura psihologica, mentala. Incearca mai intai sa fii puternic, stapan pe tine, sa fii un mascul adevarat, si ai sa vezi ca fetele vin singure la tine, indiferent ca vor sex sau dragoste, tu doar trebuie sa le alegi. E bine sa nu stie nimeni ca esti virgin, pentru ca daca prima femeie e si una pe care o iubesti cu adevarat iti spun eu ca nu va avea nimic de comentat ca nu te-ai descurcat, ca nu ai experienta, pe ea nu o mai intereseaza, cel mai frumos o sa-ti spuna, nu-i nimic, o mai facem odata happy Asta cu curvele e doar de natura biologica, ca simti nevoia sa te descarci. Si da, poate fi considerata o modalitate de initiere ca pe ele oricum nu le intereseaza, vor sa termine repede ca vine altul la rand. Dar tu poti invata ceva din lucrul asta. Uita-te la curve, cat de banal li se pare sexul happy Nu mai lua drept reper varsta. Nu conteaza cat ai. Sunt oameni la 25 de ani care au minte de copil, sunt altii care au minte de 35. Altii pot fi mai experimentati de prima data, iar altii nici dupa 3-4 partide nu stapanesc inca bine sportul. Nu te mai gandi la varsta, gandeste-te ca viata e scurta si trebuie sa te bucuri de fiecare clipa. Tu inca esti tanar..."

| click a răspuns:

Sper sa nu faci misto de noi...
Daca esti virgin la varsta asta, trebuie sa iti revizuiesti INTERIOR modul de a vedea lumea si in special femeile. E foarte greu sa primesti un sfat adecvat tie pe internet. Poate ca ai prea multe asteptari de la femeie, poate esti prea timid, incearca sa ne spui mai mult. Masturbarea te face sa pierzi energia atat de necesara pentru a satisface o femeie, atunci cand o intalnesti. Deci: STOP masturbarea, si fii mai sigur pe tine cand vorbesti cu o femeie care iti place.

| glontz96 a răspuns:

Da normal e firesc