| Daniel1805 a întrebat:

Salut, am avut o operație de parafimoza și după ce au trecut 2 săptămâni de la operație m-am masturbat și am observat ca sperma e foarte lichida și mai puțin alba spre incolor decât era înainte de a avea probleme cu parafimoza. E ceva grav? Poate fi cumva o boală sau e doar din cauza operației și o să-și revină cu timpul?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Stai linistit. Chiar si daca intr-adevar aspectul spermei ejaculate in prezent, acum dupa operatie este diferita fata de cea de dinainte de operatie, putin probabila/posibila modificare? nu este nici urmarea, nici efectul provocat de operatia in sine. Aspectul spermei va reveni negresit. Sanatate!

5 răspunsuri:
| DanyDav a răspuns:

Nu are nici o treaba una cu alta, probabil ai ajaculat mai des si asta este motivul.

| Moiaer a răspuns:

Nu te speria nu e nici o problema.

| jj7700 a răspuns:

Daca nu te-ai masturbat doua saptamani din cauza operatiei sperma ta va fi mult mai lichida decat in general, intrucat s-a acumulat lichid seminal in glandele anexe ale aparatului genital. Este perfect normal si culoarea si textura va reveni la normal dupa cateva zile. Preputul nu are nicio legatura cu ejacularea.

| Daniel1805 explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc

| Daniel1805 explică (pentru jj7700):

Mulțumesc mult