| Andreiionut200333 a întrebat:

Salut, am făcut operația de fimoza (circumcizie) marți și zona (capul) mă jenează la frecarea pantalonului. E normal? După cât timp trece durerea asta? Cât timp nu am voie sa fac sport? Un răspuns m-ar ajuta foarte mult.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spala organul cu apa calduta si sapun si mentine-l curat tot timpul.

Evidnet ca te jeneaza la frecarea pantalonului de aceea este indicat sa porti chiloti, ca sa stea strans lipit de burta ta si sa nu atinga pantalonii.

Sport poti face zilnic, ca este permis si nu este nici un pericol sa faci sport.

Doar masturbarea este interzisa pe o perioada de 3-4 saptamani, pana la vindecarea completa a cucului.

sanatate multa!

| Emilian65 a răspuns:

Durerea de care vorbesti tu, dispare dupa circa 2-3 saptamani. La fel si sportul este interzis in primele 2-3 saptamani.