| Cesitesmecher a întrebat:

Salut, am facut sex neprotejat cu 2 zile inainte de ziua fertilitatii, adica in perioada de 'desire'. Chestia e ca ne-am despartit fix in momentul in care a terminat. Nu s-a simtit nimic inauntru si nici urme in zona aia si nu stiu ce sa cred. Ar trebui sa se simta ceva inuntru in acel moment? Ce șanse de sarcina sunt? Din gena stiu ca este o sarcina grea in cazul meu.

Pls help.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu, ca femeie nu ai ce sa simti, fiindca penisul barbatului elimina sperma si nu vine cu zgomot sau miscare, ci pe neauzite si nevazute.
Ideea este ca, barbatul poate scapa 1-2 picaturi de spma si sanse sa ramai gravida sunt, pentru ca erai in perioada fertila. Banuiesc ca te-ai referit la ziua ovulatiei, cand ai spus "ziua fertila", fiindca in realitate esti fertila vreo 7-8 zile (3-5 zile inainte de ovulatie si 2 zile dupa ovulatie).
Te sfatuiesc sa faci un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, pentru a vedea daca esti gravida.
In ce priveste sarcina, niciuna nu seamana cu a mamei, bunicii ori sorei, asa ca, ai toate sansele sa ai o sarcina foarte usoara si un copil sanatos, daca ai un corp sanatos.
Nu te mai gandii la prapastii, fiindca nu mostenesti totul.
Aici vorbesc din prorpria-mi experinat de viata, trecand prin 2 sarcini, din care una toxica, foarte rea si cealalta extrem de buna.

| Sofer a răspuns:

Iei pastila de a doua zi dacă s-a terminat sau nu ij tine... Nu înțeleg de ce ai făcut neprotejat?